Yaşlı Evlerinde Bayram Temizliği

ANKARA (ANKA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu yılın 8 ayında 26 bin...

Haberler 17.09.2015, 12:10
Yaşlı Evlerinde Bayram Temizliği

ANKARA (ANKA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu yılın 8 ayında 26 bin 667 ihtiyaç sahibi vatandaşa ev temizliği ve bakımı hizmeti verirken, Kurban Bayramı öncesi çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Yıl boyunca belli periyotlarla ev temizliği ve bakımı yapan Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, günde 100'ün üzerinde evin temizliğini yapıyor.

Ekipler, yaşlıların evlerine giderek temizlik yapmanın yanı sıra musluklarından kapı kollarına kadar küçük onarımlar da gerçekleştiriyor.

-EVLER PIRIL PIRIL-

Evinde yalnız veya eşiyle birlikte yaşayan, günlük hayatta rutin işlerini yapmakta zorlanan 60 yaş üstü vatandaşların evleri, ayda en az bir kez, 3 veya 5 kişiden oluşan ekipler tarafından itinayla temizleniyor.

Ekipler evlerde yerleri süpürüp siliyor, toz alıyor, cam, halı, kapı ve çerçeveleri temizliyor, mutfak, tuvalet ve banyo temizliği yapıyor, balkonları yıkıyor.

Bunların yanı sıra kişisel bakımını yapmakta zorlanan yaşlı bireylerin, talep etmesi halinde bu ihtiyaçlarını da karşılayan ekipler, haftada 1 gün de 3 çeşit yemekle evlere destek sunuyor.

-“BAYRAM ÖNCESİ ÇOK İYİ OLUYOR”-

Aydınlıkevler Mahallesi’nde oturan ve yalnız yaşayan Şükran Gözlemeci (80), hizmetlerinden dolayı Büyükşehir’e teşekkürlerini ileterek, “Eşimi ve bir oğlumu kaybettim. Tek başıma yaşıyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Örnek Mahallesi’nde yaşayan Erol (72) ve Hatice (66) Berkmen çifti ise duygularını şöyle dile getirdi:

“Çok güzel, özenerek temizliyorlar. Bayram öncesi olması çok iyi. Ev temiz olunca mutlu oluyoruz. 10 yıldır evimizi temizliyorlar. Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz ” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@