Yarın yapılacak Kabine Toplantısında hangi konular görüşülecek?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda hangi konular görüşülecek?

Yarın yapılacak Kabine Toplantısında hangi konular görüşülecek?

Düzenli aralıklarla toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 2 haftalık aranın ardından yarın Beştepe'de toplanacak. Gündeme gelen konular toplantıda ele alınırken bu haftanın konuları da herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak kabine toplantısında bu hafta dış politikada atılacak adımlar konuşulacak.

Kabinenin Ana Konuları Ne Olacak?

Gündemde yer alan konulardan biri olarak Yunanistan'ın Ege'de artan tacizleri toplantının ana konularından bir tanesi olacak. Bunun dışında ekonomideki gelişmeler ele alınarak, dar gelirli vatandaşlar yönelik çalışmalarda konuşulacak. 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Beştepe'de toplanacak. Toplantı sonrasında alınan kararları ve yeni çalışmaları açıklamak için Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını yapacak. Yapılan çalışmalar ve alınan kararları merak eden vatandaşlar kabinenin başlamasıyla birlikte canlı yayındaki yerlerini alacak. Toplantının en önemli konularından birisi de ekonomide yaşanan gelişmeler olacak. Enflasyonla mücadelede atılacak adımlar konuşularak yeni çözümler için çalışmaların atılması vatandaşlar tarafından bekleniyor.

Yarın yapılacak Kabine Toplantısında hangi konular görüşülecek?

Sosyal Konut Projesi Açıklanacak mı?

Sosyal proje konusunun toplantı içerisinde yer alıp almayacağını vatandaşlar merak ediyor. Bu hafta kabine de bu çalışmanın konuşulacağı bilinse de asıl açıklama 13 Eylül tarihinde gerçekleşecek. Yunanistan'ın Ege ve Doğu Akdeniz'de yapmış olduğu tacizlere karşılık hangi adımların atılacağı da bu hafta görüşülen konuların en önemlilerinden biri olacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan'ı kapsayan Balkan turunun ardından Özbekistan'da Şanghay Beşlisi Toplantısı'na katılım sağlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bundan sonraki durağı ise Amerika olacak. BM Genel Kurulu'na seslenerek, önemli liderlerle ikili görüşmelerini yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu diplomasi trafiği de toplantıdaki konular arasında yer alacak.