Yargısal Erk Kişisel Değil, Yüce Türk Milleti Adına Kullanılan Bir Yetkidir

ANKARA (ANKA) - Yargıtay Birinci Başkanı Seyit Çavdar, teröristler tarafından silahla vurularak öldürülen Cumhuriyet Savcı Mehmet Selim Kiraz için düzenlenen törende, “Devlet görevinde belirli mevkide bulunun kişiler kullandı

Haberler 01.04.2015, 08:13
Yargısal Erk Kişisel Değil, Yüce Türk Milleti Adına Kullanılan Bir Yetkidir

ANKARA (ANKA) - Yargıtay Birinci Başkanı Seyit Çavdar, teröristler tarafından silahla vurularak öldürülen Cumhuriyet Savcı Mehmet Selim Kiraz için düzenlenen törende, “Devlet görevinde belirli mevkide bulunun kişiler kullandıkları yetkiyi kendilerine yüklenen ağır sorumluluğu taşıyarak kullanırlar. Bu bağlamda yargısal erki kişisel değil, yüce Türk milleti adına kullanılan bir yetkidir. Bu hiç zaman unutulmamalıdır” dedi.

Yargıtay’da İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde teröristler tarafından silahla vurularak öldürülen savcı Mehmet Selim Kiraz için tören düzenlendi. Törene, Yargıtay Birinci Başkanvekili Seyit Çavdar, Yargıtay Üyeleri ve tetkik hakimleri katıldı. Üyelerin cübbelerini giyerek katıldığı törende, Kiraz anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saldırının kınandığı törende konuşan Yargıtay Birinci Başkanı Seyit Çavdar, dün gerçekleştirilen menfur saldırı ile Türk yargısının en acı günün yaşadığını, Cumhuriyet Savcısı Kiraz’ın, görevini yaptığı sırada şehit edildiğini belirtti. Bu hain eylemin aslında Cumhuriyetin temel ilkelerine, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne yönelik bir saldırı olduğunu ifade eden Çavdar, “Yaşanan vahim olay tarihimizde bir karar leke olmanın ötesinde herkesin ve her kesimin daha duyarlı davranmasını gerektirecek acı bir örnektir. Devlet görevinde belirli mevkide bulunun kişiler kullandıkları yetkiyi kendilerine yüklenen ağır sorumluluğu taşıyarak kullanırlar. Bu bağlamda yargısal erk kişisel değil yüce Türk milleti adına kullanılan bir yetkidir. Bu hiç zaman unutulmamalıdır” dedi.

Kiraz’a Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileyen Çavdar, yargı şehidi Kiraz’ın aziz hatırası önünde saygıyla eğildiklerini belirtti. (ANKA)

(YE/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@