Yalova’da Zafer Bayramı kutlandı Şehitler Anıtı açıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan tören, Vali Tuğba Yılmaz, Belediye Başkanı Vefa Salman ve Garnizon Komutanı Deniz Albay Enver...

Haberler 30.08.2016, 12:56
Yalova’da Zafer Bayramı kutlandı Şehitler Anıtı açıldı
Süheyla GÖZDERELİLER (DHA) - YALOVA'a, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı.

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan tören, Vali Tuğba Yılmaz, Belediye Başkanı Vefa Salman ve Garnizon Komutanı Deniz Albay Enver Ünal'ın Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başladı. Törende günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı ise Kaşgarlı Mahmut Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Uğur İnan yaptı.

ŞEHİTLER ANITI AÇILDI

Törenin ardından yine aynı meydanda Yalova Belediyesi tarafından yaptırılan Şehitler Anıtı’nın açılışı nedeniyle bir tören düzenlendi. Protokol üyelerinin katıldığı törende konuşan Yalova'nın CHP'li Belediye Başkanı Vefa Salman, "Şehitler Anıtı Yalova’da mevcuttu ancak Şehitler Derneği Başkanı Mustafa Ürkmez ve Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği Başkanı Şemsettin Gürtekin’in anıtla ilgili teklifleri oldu. Biz de bunu vatandaşların daha yoğun olacağı bir yere konulmasını düşündük. Bu nedenle de bu meydanda bunun açılışını gerçekleştiriyoruz. Yalova’da Osmanlı- Rus Savaşı’ndan bugüne kadar Yalova’dan şehit olanların isimleri bu anıtta yer alıyor" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@