Yağışlar Yer Yer Çok Kuvvetli Olacak

Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Adana\'nın doğu ilçeleri, Osmaniye, Sinop, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş, Bitlis, Şırnak, Diyarbakır, Batman, Siirt çevreleri ile Kastamonu ve Hatay\'ın kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kastamonu\'nun kıyı ilçeleri ile Sinop\'un batı kıyılarında yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Haberler 07.10.2015, 12:48
Yağışlar Yer Yer Çok Kuvvetli Olacak

ANKARA (ANKA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Yalova, Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve yer yer az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Adana'nın doğu ilçeleri, Osmaniye, Sinop, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş, Bitlis, Şırnak, Diyarbakır, Batman, Siirt çevreleri ile Kastamonu ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile Sinop'un batı kıyılarında yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ile Konya çevrelerinde sis yer yer pus hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı, iç ve doğu kesimlerde 3 ila 7 derece azalacak ve mevsim normalleri civarında seyredecek. Diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı, akşam saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ-

Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Adana'nın doğu ilçeleri, Osmaniye, Sinop, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş, Bitlis, Şırnak, Diyarbakır, Batman, Siirt çevreleri ile Kastamonu ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile Sinop'un batı kıyılarında yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Meteoroloji, yağışlar nedeniyle yaşanabilecek ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Yalova ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı, kuzey ve iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, doğusu çok bulutlu; bölgenin doğusunun aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Adana'nın doğusu ve Osmaniye ile Hatay'ın kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu ile Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Sinop ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (19)

İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (22)

İZMİR: Parçalı bulutlu. (25)

ADANA: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. (28)

ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu. (28)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. (21)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (14)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. (22) (ANKA)

(HM/ÖZK)     

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@