Yağışlar Bu İllerimiz De Kuvvetli Olacak

Yağışların, Ordu il genelinde çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli, öğle saatlerinde Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Haberler 27.08.2015, 15:05
Yağışlar Bu İllerimiz De Kuvvetli Olacak

ANKARA (ANKA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu il genelinde çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli, öğle saatlerinde Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, Türkiye’nin iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Doğu Karadeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı, Kıyı Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ-

Yağışların, Ordu il genelinde çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli, öğle saatlerinde Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması beklenirken, Meteoroloji, ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık. (31)

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu. (28)

İZMİR: Az bulutlu ve açık. (34)

ADANA: Parçalı ve az bulutlu. (36)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık. (36)

SAMSUN: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.. (26)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olmak yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (23)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(34)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu, doğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu il genelinde çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzeyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Kars, Ardahan ve Erzurum'un kuzeydoğu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.. (ANKA)

(HM/ÖZK)         

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@