Yabancı Sermaye Gelmezse Cari Açık Büyür

ANKARA (ANKA) - TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son zamanlarda yaşanan terör olaylarının toplumun huzurunu, istikrarını ve ekonomiyi bozmak üzere dış mihrakların oyunu olduğunu belirterek, “Bu olumsuz hava yabancı serm

Haberler 05.04.2015, 06:44
Yabancı Sermaye Gelmezse Cari Açık Büyür

ANKARA (ANKA) - TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son zamanlarda yaşanan terör olaylarının toplumun huzurunu, istikrarını ve ekonomiyi bozmak üzere dış mihrakların oyunu olduğunu belirterek, “Bu olumsuz hava yabancı sermayeyi de, turizm rezervasyonlarını da olumsuz etkilenmektedir. Bu iki gelir kalemi ülkemizin cari açığının kapanmasında çok önemli rol oynamaktadırlar” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada terör olaylarının ekonomiye etkisini değerlendirdi. Son zamanlarda yaşanan terör olaylarının toplumun huzurunu, istikrarını ve ekonomiyi bozmak üzere dış mihrakların oyunu olduğunu belirten Palandöken, “Türkiye, geleceğe dönük hedeflere ve vizyona sahip bir ülke. AB ülkeleri ile OECD’nin ortalamasından daha çok ekonomik büyümeye sahip bir ülke. Siyasi istikrarla beraber ekonomik istikrarını sağlamış bir ülke iken bir anda inanılmaz olaylar ve terör eylemleri oluyor.  Huzurumuzu bozmak isteyenlerin yeni tezgahı bu olaylar. Ama gözünü kan bürümüş odakların oyununa gelmeyeceğiz” dedi.

Türkiye’de huzur ve güvenin hakim olduğu dönemlerde her kesimin kazandığını söyleyen Palandöken, terör olaylarından etkilenen halkın alış veriş yapmayı yavaşlattığını savundu. İç piyasanın durgunlaştığını ifade eden Palandöken, “Bu olumsuz hava yabancı sermayeyi de, turizm rezervasyonlarını da olumsuz etkilenmektedir. Bu iki gelir kalemi ülkemizin cari açığının kapanmasında çok önemli rol oynamaktadırlar. Denge bozuldu mu hepimiz zarar görüyoruz. Tüm kesimlerin soğukkanlılığını koruması gereken zamandayız. Acil bir şekilde hem ekonomik hem de güvenlik tedbirlerimizi alarak yolumuza devam etmeliyiz” dedi. (ANKA)

(YE/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@