WhatsApp Kullanıcılarına Müjdeyi Verdi! Beklenen Özellik Devreye Girecek!

Anlık iletişimin sağlanmasına katkı sunan ve dünya çapınca oldukça fazla sayıda kullanıcıya sahip olan WhatsApp’tan yeni bir güncelleme haberi geldi. Gelen bu haber, uygulama kullanıcılarının yıllardır şirketten talep ettikleri özelliğin devreye girmesini sağlayacak.

WhatsApp Kullanıcılarına Müjdeyi Verdi! Beklenen Özellik Devreye Girecek!

Anlık mesajlaşma ve diğer iletişim kanallarını kullanıcılarına sunan WhatsApp, kendine alternatif uygulamaları her zaman geride bırakmayı başardı. Zaman içerisinde WhatsApp uygulamasına denk birçok uygulama piyasaya sürülmüş olsa da kullanıcılar, WhatsApp uygulamasında vaz geçmedi. Bu durumun en önemli nedenleri arasında ise, WhatsApp uygulamasının sürekli güncellenmesi il yeni özelliklerin kullanıcılara sunulması yer alıyor.

TEK RAKİBİ TELEGRAM

WhatsApp’ın tek rakibi olarak görülen Telegram da kullanıcı sayısı ile WhatsApp’a yetişmeyi başaramadı. Elde edilen veriler, WhatsApp uygulamasının Telegram uygulamasına göre dört kat daha fazla kullanıcı sayısına sahip olduğunu gösterdi. Telegram, WhatsApp uygulamasında yer almayan bir özelliği ile birçok kullanıcıya erişmeyi sağladı. Telegram uygulaması ile gönderilen fotoğraflar, orijinal kalitede karşı tarafa iletilebiliyor. Bu özelliğe sahip olan Telegram, kullanıcılarını bu sayede çekmeyi başardı.

WHATSAPP’TAN FOTOĞRAF GÜNCELLEMESİ

WhatsApp Kullanıcılarına Müjdeyi Verdi! Beklenen Özellik Devreye Girecek!

WhatsApp uygulaması için yapılan son açıklamada, fotoğraf gönderimlerinin artık orijinal kalitede gerçekleştirileceği duyuruldu. Uygulama kullanıcılarının yıllardır talep ettiği bu özelliği artık devreye sokmaya hazırlanan WhatsApp, gönderilecek fotoğraf için ayarlar menüsü kullanılarak, fotoğrafın istenilen çözünürlükte karşı tarafa iletilmesine imkan sunacak.

FOTOĞRAFLAR SIKIŞTIRILMAYACAK

Daha öncelerde de fotoğraf kaliteleri ile ilgili bir güncelleme yapan WhatsApp, kullanıcıları tarafından pek onay alamamıştır. Daha önce yapılan güncelleme, fotoğrafların sadece daha az sıkıştırılmasına imkan sunuyor ve fotoğrafların orijinal kalitede karşı tarafa iletilmesini sağlamıyordu. Bu duruma son veren WhatsApp yakın zamanda yeni bir güncelleme ile kullanıcıların taleplerine net olacak cevap vermeye hazırlanıyor.

SONRAKİ HABER