Vuslat Doğan Sabancı: Türkiye Bu Tehdit Ve Şiddet Dilinden Kurtulsun

 

Haberler 01.10.2015, 23:44
Vuslat Doğan Sabancı: Türkiye Bu Tehdit Ve Şiddet Dilinden Kurtulsun
 


 


 Enver ALAS -Yaşar KAÇMAZ/İSTANBUL, (DHA) HÜRRİYET Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, dün gece evine girmek üzereyken 4 kişinin saldırısına uğrayan Ahmet Hakan'ı ziyaret etti. Ziyaret sonrasında konuşan Vuslat Doğan Sabancı şunları söyledi,


"...ARTIK HERKES BU TEHDİT DİLİNİ BIRAKSIN"

"Çok üzgünüz. Türkiye'de şiddetin, tehdidin bu kadar pervasızca bu kadar kolay söylenebilmesi ve her gün tırmanması çok çok üzücü. Çok üzgünüz ve umuyorum ki bugün bu yaşanan olay şuraya getirsin Türkiye'yi; artık herkes bu tehdit dilini bıraksın. Tehdit bu kadar hızlıca, kolayca yapılan bir şey olmasın. Türkiye bu tehdit ve şiddet dilinden kurtulsun. Bu şiddet, hiçbirimizi iyi bir yere götürmüyor.


"MAALESEF AİLEME, YÖNETİCİLERE, YAZARLARIMIZA ÇOK BÜYÜK, CİDDİ TEHDİTLER YAPILIYOR"

Maalesef aileme, yöneticilere, yazarlarımıza çok büyük ciddi ciddi tehditler yapılıyor. Bir takım medya, her gün bir köşe yazarı bir televizyon kanalında çıkıp çok kolayca tehditler savurabiliyor. Terörst diyorlar, başka şey diyorlar, o kadar ağıza alınmayacak şeyler yapıyorlar. Ama sonunda işte hepimizi üzen bir olay gerçekleşiyor. Bunlar hedef gösterme, bunlar şiddeti kışkırtma ve körükleme... Umuyorum ki artık bir son olsun. Bundan sonra ve bundan sonra bütün siyasileri de iş dünyasını da sivil toplum örgütlerini de şuna davet ediyorum; bu dili bırakalım. Çünkü her tehdidi yapan töhmet altında kalır.


"BİZ BUNLARI ÜZÜNTÜYLE İZLİYORUZ AMA KORKMUYORUZ... BİZ GAZETECİLİĞİMİZİ YAPIYORUZ."

Sabancı, bir habercinin "Siz özellikle bu tehditlerden sonra korkuyor musunuz? Çünkü artık yerini fiili olarak şiddete bıraktı. Doğan grubuna yönelik birçok şey oldu." şeklindeki sorusunu  da şu şekilde yanıtladı,

"Biz bunları üzüntüyle izliyoruz ama korkmuyoruz. Korkarak bu işi yapamayız. Biz gazeteciliğimizi yapıyoruz. Olduğumuz yolda yürümeye devam ediyoruz ve Allah'a güveniyoruz. Hukuğa güveniyoruz tabii herşeyden önce. Herşeyden önce hukuğun işlemesi lazım.


"HUKUĞUN, SAVCILARIN BURADA BU TEHDİTLERİ SAVURANLARA ÖNLEM ALMASI LAZIM."

Bugün buraya gelenler (saldırganlar), uzun zamandan beri Ahmet Hakan'ı takip ediyorlarmış. Burada bir kafe var, pazartesi günü gelmişler, oturmuşlar ve beklemişler bu saldırganlar. Daha sonra televizyon kanalından çıkarken görüntüleri var. Takip edip buraya gelmişler. Şimdi bunların kim olduğu bulunup cezalarını çekmesi lazım. Hukuğun, savcıların burada bu tehditleri savuranlara önlem alması lazım. Biz tekzipler yapıyoruz bu yayınlar durdurulsun, diye ama maalesef tekzip kararlarını çıkartamıyoruz. Umuyorum ki bu konularda daha hassas olunur. Hassasiyet çok önemli. Bütün toplumu, siyasilerimizi, yargımızı herkesi hassas olmaya davet ediyorum. "


(FOTOĞRAF)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@