Van'da Pkk'lılar Yol Kapattı Çatışma Çıktı: 1 Ölü, 1 Yaralı (2)

VALİLİKTEN OLAYLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Haberler 16.09.2015, 14:33
Van'da Pkk'lılar Yol Kapattı Çatışma Çıktı: 1 Ölü, 1 Yaralı (2)
VALİLİKTEN OLAYLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Van Valiliği, dün akşam kentin çeşitli mahalle ve sokaklarında meydana gelen olaylarla ilgili yazılı açıklama yaptı. 1 kişinin öldüğü, 1 kişini de yaralandığı olaylarla ilgili yapılan açıklamada, ölen kişinin maskeli bir şekilde polis araçlarına saldıran grup içerisinde olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Valilik açıklamasında, Karşıyaka, Yenimahalle ve Şabaniye mahallelerindeki bazı sokakların, terör örgütü PKK mensuplarının yollara hafriyat dökmek, gasp ettikleri kamyonları ve araçları yollara bırakıp kontaklarını almak, yolları kazmak, çöp konteynerleri ile barikat kurmak ve yollara çelik tel çekmek suretiyle kapatıldığını belirtti. Açıklamada şöyle denildi:

SİLAHLI VE ROKETATARLI ŞAHISLAR TESPİT EDİLDİ

"Bu durum, bölgede ikamet eden duyarlı vatandaşlarımızın ihbar ve şikâyetleri ile öğrenilmiştir. Yolları açmak üzere söz konusu yerlere giden güvenlik kuvvetlerine ait araçlara molotof, el yapımı patlayıcı, barikatlara yerleştirilen bomba düzeneği ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulmuştur. Alınan istihbari bilgilerde 15 civarında uzun namlulu silahlı şahıs ve 2 roketatarlı teröristin de bulunduğu bilgisi edinilmiştir. Bu bilgiler bölge üzerinde gözetleme yapan helikopter tarafından da teyit edilmiştir. Olaylar sırasında Sürmeli 2 sokakta barikatı açmak isteyen TOMA aracının yanında, barikata gizlenen bomba patlatılmıştır. Olayda herhangi bir yaralanma ve can kaybı meydana gelmezken, söz konusu araca ilave olarak ateşli silahın isabet ettiği çok sayıda güvenlik kuvveti aracı da hasar görmüştür. Ayrıca söz konusu sokaklarda bahçe duvarlarının yıkılarak buradan elde edilen taşlarla, devrilen telefon ve elektrik direkleri ile muhtelif yerlerdeki kazılarla barikatlar kurulduğu, böylelikle sokakların alt ve üst yapılarına önemli zararlar verildiği de tespit edilmiştir."

POLİSE SALDIRI YAPILDI

Valilik ayrıca, Esentepe Sokakta da yollara tel germek ve barikatlar kurmak sureti ile engeller oluşturulması üzerine, buraya müdahale etmek isteyen ve yola gerilen teli kesmek üzere duran güvenlik kuvvetleri aracına ateşli silahlarla ve el yapımı patlayıcılarla saldırı düzenlendiğini belirtti. Açıklamada, "Söz konusu aracın bu saldırılara ateş ile karşılık vermesi üzerine maskeli bir şekilde araca saldıran grup içerisinde olduğu tespit edilen V.B. isimli şahıs hayatını kaybetmiştir. Yine aynı olaylar çerçevesinde Cihan Sokak bölgesinde de müdahalede bulunulmuş, buradaki araçlara da silah ve el yapımı patlayıcıyla yapılan saldırılara silahla karşılık verilmesi sonucunda M.İ. isimli şahıs yaralanmıştır. Olaylarla ilgili olarak adli ve idari incelemeler sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@