Van'da Meydana Gelen Depremde Bir Vatandaş Yaralandı

ANKARA (ANKA) -Van’da meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki depremde bir vatandaş yaralandı...

Haberler 29.10.2015, 15:25
Van'da Meydana Gelen Depremde Bir Vatandaş Yaralandı

ANKARA (ANKA) -Van’da meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki depremde bir vatandaş yaralandı. Gönderme köyündeki bazı evlerde çatlaklar meydana gelirken AFAD ekipleri bölgede çalışmalara başladı.

Başbakanlık AFAD Türkiye Deprem Veri Merkezi’nden (TDVM) alınan verilere göre Van’ın Muradiye ilçesinde, bugün saat 12.46’da meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki depremde bir vatandaş hafif şekilde yaralandı. Muradiye ilçesi Fatih mahallesinde inşa edilmekte olan ahırın çökmesi sonucu bir vatandaşın ayağından hafif şekilde yaralandığı depremde, Gönderme köyündeki bazı evlerde çatlaklar meydana geldi. AFAD ekipleri, bölgedeki çalışmalarına başladı.

Depremin gerçekleştiği noktaya en yakın yerleşim yerinin, 1.27 km. ile Muradiye’nin Devetaş Köyü olduğu tespit edildi. Hasar tespitinin yapılması amacıyla bölgeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri sevk edildi.

Yer kabuğunun 6.06 km. altında gerçekleşen deprem sonrası AFAD Van’ın yanı sıra çevre il ve ilçelerdeki birimlerle 3G, uydu ve telsiz haberleşmeleri yapılarak mevcut durum tespit ediliyor. Deprem, Van il merkezi ile ilçelerin yanı sıra yakın çevrede de hissedildi. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@