Van, Hakkari Ve Bitlis'te Kar Yolları Kapattı

VAN, Hakkari ve Bitlis'te dün geceden beri etkili olan kar yağışı birçok mahalle, köy ve mezranın yolunu ulaşıma kapattı. Kar kalınlığının 50 santimetreyi aştığı Bitlis'te okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Haberler 03.12.2015, 17:29
Van, Hakkari Ve Bitlis'te Kar Yolları Kapattı

DHA - VAN, Hakkari ve Bitlis'te dün geceden beri etkili olan kar yağışı birçok mahalle, köy ve mezranın yolunu ulaşıma kapattı. Kar kalınlığının 50 santimetreyi aştığı Bitlis'te okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Doğu Anadolu Bölgesi'ni etkisi altına alan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Van'da şehir merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreyi bulurken, yüksek kesimlerde yarım metreyi geçti. Kar nedeniyle 156'sı mahalle, toplam 343 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Bitlis'te ise dün geceden beri aralıksız yağan kar kalınlığı şehir merkezinde 60 santimetreye ulaştı. Yüksek kesimlerde kalınlığı 80 santimetreyi bulan kar nedeniyle Ahlat ve Adilcevaz ilçesi dışında Bitlis genelinde okullar bir gün süreyle tatil edildi. Bitlis'te  294 köy yolu ulaşıma kapandı. Hakkari'de ise kar 10 köy ve 18 mezranın yolunu ulaşıma kapattı.

Kar yağışı her zaman olduğu gibi en çok çocukları sevindirdi. Sabah okula giden öğrenciler bol bol kar topu oynayarak karın keyfini çıkardı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@