Van'da yaralı köpek için seferberlik

Osman BEKLEYEN / VAN, () - VAN'da otomobilin çarpıp yaraladığı köpek için vatandaşlar ve Van YYÜ Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Doç. Dr. Lokman Aslan seferber oldu. Van'ın İpekyolu İlçesi Kale yolu civarında yolun...

Haberler 15.04.2016, 10:06
Van'da yaralı köpek için seferberlik
 VAN'da otomobilin çarpıp yaraladığı köpek için vatandaşlar ve Van YYÜ Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Doç. Dr. Lokman Aslan seferber oldu.

Van'ın İpekyolu İlçesi Kale yolu civarında yolun karşısına geçmeye çalışan köpeğe hızla giden bir otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle yola savrulan köpeğin çenesinde büyük bir kesik oluştu. Acılar içinde cadde ortasında yatan köpeği yoldan aracıyla geçen Hayri Özdemir ve mahalle sakinleri yol kenarına alarak ilk müdahalesini yaptı. Daha sonra köpeğe müdahale edilmesi için aradıkları birçok yerden olumlu yanıt alamayan vatandaşlar, Van YYÜ Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Doç. Dr. Lokman Aslan'a ulaştı.

ANINDA MÜDAHALE

Kazanın olduğu bölgeye kısa süre içersinde gelen Merkez Müdürü Doç. Dr. Lokman Aslan, ilk müdahaleyi yaptığı köpeği, daha sonra kaza yerine çağrılan araçla bir veteriner kliniğine götürdü. Burada yapılan operasyonla köpeğin çenesindeki yırtığa 20 dikiş atan Doç. Dr. Aslan, bir süre müşahade altında tuttuğu köpeği beslemeleri için tekrar mahalle sakinlerine teslim etti.

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@