Van'da bombalı saldırıda hayatını kaybedenler toprağa verildi

PATLAMADA HAYATINI KAYBEDENLER TOPRAĞA VERİLDİ

Haberler 18.08.2016, 14:38
Van'da bombalı saldırıda hayatını kaybedenler toprağa verildi
PATLAMADA HAYATINI KAYBEDENLER TOPRAĞA VERİLDİ

Van'da PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla 2 Nisan Polis Merkezi ve Polis Evi'ne yönelik düzenlediği saldırıda yaşamını yitiren 17 yaşındaki Faruk Tam sabah, 19 yaşındaki Dicle Idrak ise öğleleyin kılınan namaz ardından Şabaniye Mezarlığı'nda toprağa verildi. Dicle Idrak'ın 2009 yılında babası Abdulhadi Idrak'ı trafik kazasında kaybettiği ve 4 yıldır patlamanın yakınında bulunan bir markette kasiyer olarak çalıştığı belirtildi. Marketten çıktıktan sonra karşıya geçmeye çalışırken patlamanı olduğu ve hayatını kaybettiği belirtildi.

"FETÖ VE PKK'NIN ORTAK EYLEMİ"

Yukarı Nurşin Camii'nde Dicle Idrak'ın cenaze namazına katılan Ak Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, saldırının yapıldığı polis merkezinin stratejik bir yer olduğunu, FETÖ ve PKK'nın ortak olarak bu eylemi gerçekleştirdiğini söyledi. Atalay, şöyle dedi:
"Bunlar emellerine ulaşamadı. Valimiz, emniyet müdürümüz, jandarma komutanımız çok iyi görevlerini yapıyorlar. Buraya terörü getirmediler. Van halkı teröre karşı koyuyor. Bu onların son denemesiydi. Hedeflerine ulaşamadılar. 15 Temmuz'dan hain darbe gecesinden beri Van halkı ayakta. Van'ın bütün sokak ve caddeleri Türk Bayraklarıyla dolu. Demokrasi nöbetlerinde 100 bini geçen toplukular oldu. Bunuda herkes gibi onlarda görüyor ve tahammül edemiyorlar. Yani bölgeyi bilen eski içişleri bakanı olarak 15 Temmuz gecesi olanlar ve şimdi olanlar iki terör örgütü arası irtibatları açığa veriyor. Onların yardımlaştığını hep görüyorduk. Onların ortak eylemleridir. FETÖ uzantılarıyla bunların yardımlaştıklarını düşünüyorum. Bu onların ortak eylemidir."

GÖZALTILAR VAR

Van Valisi İbrahim Taşyapan ise istihbari çalışmalar ve operasyonların sürdüğünü belirterek, şunları söyledi:
"Aracı park eden şüpheli yaralı olarak elimizde. Bağlantılarını araştırıyoruz. Birçok roket, Kanas ve mayınlar ele geçirildi. Amonyum nitrat kaynaklı patlayıcı minibüse yüklenmiş. Yaklaşık 1 ton patlayıcı ve bunlar tüplerle güçlendirimiş. Yaptığı etkiyi görüyorsunuz. Sadece polis evimiz ve merkezimiz zarar görmedi. Büyük bir patlyayıcı. Allah en ucuz şekilde atlatmamızı sağladı. Her türlü tedbiri alıyoruz. Tedbirin faydasını gördük. Kalleşçe birşey . Saldırının hedefi var, ama hedefe giderken birçok masum insan zarar gördü. Ülkemiz bunların hakkında gelecektir. Hainler patlasa da çatlasada amaçlarına ulaşamayacaktır."
 
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@