Van'da bombalı saldırı sonrasında teröre karşı birlik yürüyüşü

Van'da yapılan bombalı saldırının ardından yaklaşık 2 bin kişi teröre karşı birlik yürüyüşü yaptı.

Haberler 18.08.2016, 17:54
Van'da bombalı saldırı sonrasında teröre karşı birlik yürüyüşü
TERÖRE KARŞI BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ

Van'da yapılan bombalı saldırının ardından yaklaşık 2 bin kişi teröre karşı birlik yürüyüşü yaptı. İkindi namazından sonra Hazreti Ömer Camii önünde toplanan kalabalık, buradan İskele Caddesi üzerinde bulunan olay yerine doğru yürüyüşe geçti. Kalabalık yürüyüş boyunca PKK ve FETÖ aleyhine sologanlar atıp, Türk Bayrağı taşıdı. Patlamanın olduğu polis evinin önüne gelen kalabalık, burda basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını Van Sivil Dayanışma İnsiyatifi adına Garip Kızılkaya okudu. Kızılkaya, yaşanan menfur olayı kınadıklarını belirterek, "Amacı ne olursa olsun, halka yönelik yapılan bu saldırılar insanlık dışıdır, terör olayıdır, toplumun huzurunu kaçırmaya dönük adımlardır. Van halkını, kim olursa olsun, kimden gelirse gelsin 'Teröre hayır' demeye, şehrimizin ve ülkemizin barış, istikrar ve huzurunu korumaya davet ediyoruz" dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından olay yerinde bir süre slogan atan kalabalık, daha sonra sessizce dağıldı. Yürüyüşe vatandaşlarla birlikte Tuşba Belediye Başkanı AK Partili Fevzi Özgökçe, AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda ve STK temsilcileri katıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@