Valinin hakareti öğretmenin ölümüne sebep oldu..

Geçtiğimiz hafta Yalova Fen Lisesi'nde Yalova valisinin öğretmenlere karşı yapmış olduğu uygunsuz tavrı yayınlamıştık. Yalova Valisinin hakaret ederek fırçaladığı matematik öğretmeni Halil S

Haberler 04.04.2015, 11:04
Valinin hakareti öğretmenin ölümüne sebep oldu..

Geçtiğimiz hafta Yalova Fen Lisesi'nde Yalova valisinin öğretmenlere karşı yapmış olduğu uygunsuz tavrı yayınlamıştık.

Yalova Valisinin hakaret ederek fırçaladığı matematik öğretmeni Halil Serkan ÖZ olayın stresinden dolayı kalp krizi geçirerek öldü.

Yalova valisi ders esnasında Matematik öğretmeni Halil Serkan ÖZ’e öğrencilerin önünde, ‘bu saç sakal ne, sen ne biçim öğretmensin, öğrencilerine böyle mi örnek oluyorsun, çık dışarı o sakalını kes, insanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verir' diyerek hakaret etmişti.

Daha sonra Vali okul idaresine ‘siz eşekbaşı mısınız burada, yönetemiyorsanız istifa edin’ diyerek hakaret etmişti.

Olayın ardından öğretmenler odasında toplantı yapan Yalova Valisi kıyafet yönetmeliğini hatırlatarak herkesin buna uyması gerektiğini söyleyince Eğitim Sen üyesi bir öğretmen yönetmeliği biz biliyoruz, zaten amacımız bunun değişmesi ve sesimizi duyurabilmek için eylemdeyiz’ demiş, Vali ise yönetmeliği bilerek eylem yapıyorsanız’ anarşistsiniz’ demişti.

Yaşanan bu olayın medyaya yansımasının ardından bir çok kesimden ciddi tepkiler yükselmeye başladı. Bugün Yalova'da Eğitim Sen,Türk Eğitim Sen, Aktif Eğitim Sen

, Eğitim İş sendikaları birlikte yürüyüş yaparak olayıprotesto etmişti.

Ancak akşam saatlerinde kötü bir haber alındı. Yalova valisinin dersine girerek hakaret ettiği matematik öğretmeni Halil Serkan ÖZ olayın stresinden dolayı kalp krizi geçirerek öldü.

Kendisine Allah'tan rahmet, sevenlerine ve ailesine de baş sağlığı ve sabır diliyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@