Valilik: 500 Sığınmacı Geri Döndü

İSTANBUL (ANKA) – İstanbul Valiliği, Esenler Otogarı’ndaki bin 200 sığınmacıdan 500’ünün geri döndüğünü açıkladı.

Haberler 16.09.2015, 12:15
Valilik: 500 Sığınmacı Geri Döndü

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, Avrupa ülkelerinin göçmen kabul edeceği yönünde basın yayın organları ile özellikle sosyal medya üzerinde yayılan asılsız söylentilere inanan yaklaşık bin 200 Suriyeli göçmenin 15 Eylül 2015 tarihinde Kapıkule Sınır Kapısına gitmek üzere İstanbul’dan Esenler Otogarına geldiği belirtildi.

Valilik tarafından Suriyeli göçmenlere, söylentilerin asılsız olduğu, Avrupa ülkelerinin göçmen kabul etme yönünde herhangi bir tasarruflarının mevcut olmadığı gibi maalesef göçmenlerin kabul edilmeyeceğine dair güçlü irade ve temayüller gösterdikleri anlatıldığı belirtilen açıklamada, “Bu nedenlerle kendilerinin daha fazla mağdur olmamaları için Edirne yönüne gitmemeleri konusunda ikna çabalarına devam edilmektedir. Bu çalışmalar sonucunda yaklaşık 500 Suriyeli göçmen geri dönmüş bulunmaktadır” denildi.

Açıklamada ayrıca bu süreçte Suriyeli göçmenlerin yiyecek, içecek ve sağlıkla ilgili tüm ihtiyaçlarının Valilik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay tarafından karşılandığı da ifade edilerek, “Başta Suriyeli göçmenler olmak üzere tüm vatandaşlarımızdan asılsız söylentilere itibar etmemelerini ve görevli personelin ikazlarına uymalarını rica ediyoruz” denildi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@