Vali Kılıçlar: Gazi Ve Şehitlerimizin Hatırası, Bizlerin Ruhunda Her Zaman Canlı Kalacak

ANKARA (ANKA) – Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, “Millet olma bilincini bizlere aşılayan gazi v...

Haberler 17.09.2015, 15:20
Vali Kılıçlar: Gazi Ve Şehitlerimizin Hatırası, Bizlerin Ruhunda Her Zaman Canlı Kalacak

ANKARA (ANKA) – Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, “Millet olma bilincini bizlere aşılayan gazi ve şehitlerimizin hatırası, bizlerin ruhunda her zaman canlı kalacaktır. Onları her daim minnet ve şükranla yad ederken, onların yazdığı kahramanlık destanını gelecek kuşaklara aktarmak, bizlere düşen önemli bir sorumluluktur” dedi.

Kılıçlar, Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, gazilik mertebesinin, “milletin bağımsızlığı ile kutsal değerleri uğrunda mücadele eden ve bu konuda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan kahraman vatan evlatlarının hak ettiği müstesna bir derece” olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“ Millet olma bilincini bizlere aşılayan gazi ve şehitlerimizin hatırası, bizlerin ruhunda her zaman canlı kalacaktır. Onları her daim minnet ve şükranla yad ederken, onların yazdığı kahramanlık destanını gelecek kuşaklara aktarmak, bizlere düşen önemli bir sorumluluktur. Bizler gazilerimizden ve şehitlerimizden aldığımız manevi güçle, içinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan saldırılara asla fırsat vermeyecek, bu uğurda, bütün inanç ve kararlılığımızla vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi korumaya devam edeceğiz. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan şer güçler, kahraman güvenlik güçlerimizin canlarını pahasına ortaya koydukları mücadele ile aziz milletimizin azmi ve kararlılığı karşısında er ya da geç yok olmaya mahkumdur. Hain terör saldırıları sonucunda gazi olmuş tüm güvenlik güçlerimize büyük bir gönül ve minnet borcumuz vardır. Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.” (ANKA)

(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@