Vali Güvençer, Manisa'da görevden uzaklaştırılanların sayısını açıkladı

MANİSA Valisi Hakan Güvençer, darbe girişiminin önlenmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 31 hakim ve savcı, 3 kaymakam, 2 vali yardımcısı, 64 polis memuru ve 9 jandarma personelinin görevden uzaklaştırıldığını...

Haberler 18.07.2016, 17:16
Vali Güvençer, Manisa'da görevden uzaklaştırılanların sayısını açıkladı
MANİSA Valisi Hakan Güvençer, darbe girişiminin önlenmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 31 hakim ve savcı, 3 kaymakam, 2 vali yardımcısı, 64 polis memuru ve 9 jandarma personelinin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Darbe girişimine yönelik görevden alma ve uzaklaştırmalarla ilgili Manisa'da 3 ilçe kaymakamı ve 2 vali yardımcısı görevden uzaklaştırıldı. Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Kırkağaç Kaymakamı Mehmet Yeşilbaş, Ahmetli Kaymakamı Necmi Akman görevden uzaklaştırılırken; Manisa Valisi Hakan Güvençer, kaymakamları Valiliğe çağırarak kararı yüzlerine bildirdi. Görevden uzaklaştırılan kaymakamlar arasında yer alan Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, dün Manisa'da Manolya Meydanı'nda düzenlenen darbeye karşı demokrasi nöbetine Vali Hakan Güvençer ve birçok yetkiliyle birlikte katılmıştı.

BİLGİ VERDİ

Manisa'daki görevden alma ve uzaklaştırmalarla ilgili konuşan Vali Hakan Güvençer, "Her şeyden önce devletin, milletin hayatiyetine kastetmiş bir şebekenin çok ciddi bir teşebbüsüydü. Öncelikle milletten alınan kuvvet ve kamu kurumlarının dirayetiyle bu badire atlatıldı. Manisa'da 31 hakim ve savcı, 3 ilçe kaymakamı, 2 vali yardımcısı görevden uzaklaştırılmıştır. Yerinde yürütülen faaliyetler ve İçişleri Bakanlığımızın kararıyla İl Jandarma Komutanlığı'ndan 9 rütbeli jandarma personeli görevden uzaklaştırıldı, 4'ü de gözaltına alındı. Emniyette ise 64 polis memuru ve rütbeli emniyet mensubu görevinden uzaklaştırılmış, bir bölümü gözaltına alınmış durumda. Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Mücadele sürecinde ihanet şebekesine bulaşmış tüm kamu görevlilerinin hiçbir istisnaya tabi tutulmadan gerekleri yerine getirilecektir. Muhtemelen sayı artacaktır. Görevden uzaklaştırma tedbiri idari tedbir kararıdır. Görevden uzaklaştırma tedbiri idari soruşturmaların selameti açısından alınıyor. Gözaltına almalar ise Cumhuriyet savcılığı tarafından yürütülen bir adli süreçtir. Her görevden uzaklaştırma gözaltına almayı zorunlu kılmaz. Yerlerine vekaleten görevlendirme yapıldı. Şu anda görev devir teslimi yapılıyor" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@