Uzlaşı Olmayınca Ap Türkiye Raporu Mayıs'a Kaldı

BRÜKSEL(ANKA) – Avrupa Parlamentosu’nun (AP) gündeminde bulunan Türkiye Raporu üzerine gruplar arasında uzlaşı sağlanamayınca raporun Genel Kurulu’da onaylanmasının Mayıs ayına kaldığı bildiriliyor. ABHabere göre, “Türkiye r

Haberler 09.04.2015, 14:20
Uzlaşı Olmayınca Ap Türkiye Raporu Mayıs'a Kaldı

BRÜKSEL(ANKA) – Avrupa Parlamentosu’nun (AP) gündeminde bulunan Türkiye Raporu üzerine gruplar arasında uzlaşı sağlanamayınca raporun Genel Kurulu’da onaylanmasının Mayıs ayına kaldığı bildiriliyor.

ABHabere göre, “Türkiye raporu üzerine gruplar arasında uzlaşı aranıyor. Ancak taslak rapora yönelik verilen değişiklik önergeleri üzerinde uzlaşı sağlanmış değil ve müzakereler devam ediyor. Raporun AP Genel Kurulunda oylanması ise Mayıs ayına kaldı”.

Haberde raporun ilk önce AP Dış İlişkiler Komisyonu’nda kabul edildikten sonra AP Genel Kurulunda ele alınacağı belirtilirken “Ancak hala raporla ilgili siyasi gruplar arasında görüş birliği sağlanmış değil. Nisan ayı sonu veya Mayıs ayı başında raporun ilk önce AP Dış İlişkiler Komisyonu daha sonrada Genel Kurulda kabul edilmesi bekleniyor” deniliyor.

Öte yandan AP’deki en büyük siyasi grup olan Hıristiyan Demokratların da, Türkiye karşıtı değişiklik önergelerinin değiştirilmesine karşı çıktığı da kaydediliyor.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@