Üsküp'te Evinde Mermi ve El Bombası Bulunan Şüpheli Serbest

KIRKLARELİ’nin Üsküp Beldesi’ndeki evinde el bombası, tabanca ve uçaksavar mermisi ele geçirilen emlak komisyoncusu 52 yaşındaki T.G. savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Haberler 24.11.2015, 01:11 23.02.2016, 12:39
Üsküp'te Evinde Mermi ve El Bombası Bulunan Şüpheli Serbest

Ali Ümit ÜLKER(DHA)- KIRKLARELİ’nin Üsküp Beldesi’ndeki evinde el bombası, tabanca ve uçaksavar mermisi ele geçirilen emlak komisyoncusu 52 yaşındaki T.G. savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Şüpheli T.G., el bombasını açıklayamazken, mermileri koleksiyonu için topladığını savundu.

Üsküp Beldesi’nde oturan ve emlak komisyonculuğu yaptığı öğrenilen T.G.’nin evinde mühimmat bulunduğu ihbarı üzerine jandarma ekipleri mahkeme kararıyla baskın düzenlemişti. Ev ve işyerinde yapılan aramada uçaksavar mermisi, 2 adet G 3 mermisi, 2 kanas mermisi, 9 mm'lik 2 tabanca mermisi, Makine Kimya Endüstrisi ait 1 el bombası ile Osmanlı dönemine ait 2 kapı tokmağı bulundu.


EL BOMBASINI AÇIKLAYAMADI

Gözaltına alındıktan sonra ifadesi için Kırklareli jandarma Komutanlığı’na götürülen T.G., mermileri koleksiyonu için topladığını söyledi. Jandarmanın ‘el bombasını nereden buldun?’ sorusuna cevap veremeyen T.G., işlemlerinin ardından çıkarıldığı savcılıkta tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Evinde bulunan kapı tokmakları ise tarihi değerinin belirlenmesi için Kırklareli Müze Müdürlüğü’ne teslim edildi. Soruşturma sürüyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@