Uşak'ta Ankara saldırısı protestosu

Ankara'daki bombalı saldırıya Uşak'ta yürüyüşle protesto.

Haberler 11.10.2015, 02:20
Uşak'ta Ankara saldırısı protestosu

Yavuz KUŞDEMİR/ UŞAK, (DHA) - Ankara'da meydana gelen bombalı terör saldırısı, Uşak'ta yaklaşık bin kişinin katıldığı yürüyüşle protesto edildi.

Eğitim-Sen Uşak Şubesi tarafından düzenlenen protesto yürüyüşüne CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ile CHP teşkilatı ve Haziran Hareketi üyeleri de destek verdi.

Uşak Belediyesi önünde toplanan grup 'Döktüğünüz Kanda Boğulacaksınız' pankartı açarak yürüyüşe geçti. Yürüyüşe katılanlar sık sık 'Hükümet İstifa', 'Susma Haykır, Savaşa Hayır' sloganları attı.

İsmetpaşa Caddesi'nden Tiritoğlu Parkı'na kadar yürüyen grup adına açıklama yapan Eğitim-Sen Uşak Şubesi Kadın Sekreteri İsyan Can Meriç, Ankara'daki katliamın ve ölümlerin siyasi sorumlularının belli olduğunu belirterek, "Ankara'da düzenlenen barış mitingi öncesinde kalabalık içinde peş peşe patlatılan bombalar sonucunda onlarca kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce arkadaşımız yaralanmıştır. Uşak Grubu ile Ankara'ya giden Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Denizlili Gökhan Akman'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Barış talebinden rahatsız olan malum güçler yine harekete geçmiş, tek hedefi barış taleplerini haykırmak olan on binlerce insanın içinde bomba patlatarak savaş ve kandan beslendiklerini bir kez daha göstermişlerdir" dedi.

Grup, açıklamasının ardından, Ankara'da yaşanan bombalı terör saldırısının fotoğraflarının yanında mum yakıp, olaysız şekilde dağıldı.

 

Kaynak: GerçekGündem

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@