Uşak eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve 11 kişiye FETÖ'den gözaltı

UŞAK'ta darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Uşak eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve eşi Aysun Erdoğan'ın...

Haberler 16.08.2016, 13:29
Uşak eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve 11 kişiye FETÖ'den gözaltı
Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, () - UŞAK'ta darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Uşak eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve eşi Aysun Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, dün FETÖ/PDY üyesi oldukladrı ileri sürülen şüphelilere yönelik 14 ayrı adrese eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Operasyonlarda Uşak eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve eşi Aysun Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu 12 kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler, Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçlık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

İKİ DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI

MHP'den 1999 yılında belediye başkanı seçilen Ali Erdoğan, 5 yıl bu görevi sürdürdü. 2004 yılında tekrar aday oldu, ancak seçilemeyince asıl mesleği olan serbest mimarlığa döndü. 29 Mart 2009'daki yerel seçimlerde MHP'den bir dönem daha belediye başkanlığına seçildi.

2011 yılında partisinden istifa eden Erdoğan, görevini bağımsız olarak sürdürdü. 1 Kasım 2015'teki milletvekili seçimlerinde ise CHP'den Uşak ikinci sıra milletvekili adayı olan Erdoğan, seçilemedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@