Uşak Belediye eski Başkanı Ali Erdoğan ve 11 kişi FETÖ'den adliyede

DARBE girişimi ardından Uşak'ta Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Uşak eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve eşi Aysun Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu...

Haberler 22.08.2016, 16:23
Uşak Belediye eski Başkanı Ali Erdoğan ve 11 kişi FETÖ'den adliyede
DHA - DARBE girişimi ardından Uşak'ta Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Uşak eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve eşi Aysun Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi, 6 gün gözaltında tutulduktan sonra bugün adliyeye sevk edildi.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, geçen 16 Ağustos'ta FETÖ/PDY üyesi oldukları öne sürülen şüphelilere yönelik 14 ayrı adrese eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Operasyonlarda Uşak eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve eşi Aysun Erdoğan, Uşak eski İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, Uşak eski Belediye Başkan Yardımcıları Ömer Oktay Akarca ve Tuncay Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne götürüldü. Altı gündür gözaltında tutulan 12 kişi, polisteki işlemlerinin ardından bugün öğlende adliyeye sevk edildi.

2 DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI

MHP'den 1999 yılında belediye başkanı seçilen Ali Erdoğan, 5 yıl bu görevi sürdürdü. 2004 yılında tekrar aday oldu. Ancak, seçilemeyince asıl mesleği olan serbest mimarlığa döndü. 29 Mart 2009'daki yerel seçimlerde MHP'den bir dönem daha belediye başkanlığına seçildi. 2011 yılında partisinden istifa eden Erdoğan, görevini bağımsız olarak sürdürdü. 1 Kasım 2015'teki milletvekili seçimlerinde ise Cumhuriyet Halk Partisi'nden Uşak ikinci sıra Milletvekili adayı olan Erdoğan, seçilemedi.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@