Ünlü Sanatçı Toygun Ateş Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti! Toygun Ateş Kimdir, Nerelidir?

Türkiye'de bir sanatçı daha koronavirüse yenik düştü. Film çekimleri için Malatya'ya giden Toygun Ateş burada sette yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Toygun Ateş kimdir?

Ünlü Sanatçı Toygun Ateş Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti! Toygun Ateş Kimdir, Nerelidir?

Türkiye'de koronavirüs salgını sanat dünyasından da can almaya devam ediyor. Ünlü oyuncu Toygun Ateş film çekimleri sırasında yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

TOYGUN ATEŞ KORONAVİRÜSE YENİLDİ!

Koronavirüs salgını tüm tehdidini Türkiye'de göstermeye devam ediyor. Sanat dünyasında ölümcül salgın bir can daha aldı. Dizilerden ve sinema filmlerinden tanınan ünlü oyuncu bir süre önce Malatya'da çekilen bir film için bu şehre gitti. Set çalışmalarına katılan Toygun Ateş burada rahatsızlanarak doktora başvurdu. Ünlü oyuncuya yapılan koronavirüs testi pozitif çıkınca Toygun Ateş tedavi altına alındı.

Toygun Ateş'in sağlık durumu kötüleşince entübe olduğu geçtiğimiz günlerde bildirilmişti. Bugün ise ünlü oyuncudan kötü haber geldi. Koronavirüs salgını nedeniyle Toygun Ateş bugün hayatını kaybetti. Toygun Ateş'in vefat haberi sanat dünyasında büyük bir üzüntüyle karşılandı.

Toygun Ateş'in eşi Victoria Kırgız son yaptığı açıklamada eşinin sağlık durumu hakkında bilgi verirken, “Mutasyonlu virüseyakalanmış. Böbrekleri tamamen iflas etti. Hem solunum cihazına hem de diyaliz cihazına bağlamak zorunda kalmışlar.” demişti.

TOYGUN ATEŞ KİMDİR, NERELİDİR, NEDEN ÖLMÜŞTÜR?

2 Haziran 1954 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Toygun Ateş, İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro bölümünde eğitim almış ve mezun olarak meslek hayatına ilk adımını atmıştır. Çok sayıda tiyatro oyununda yer alan Toygun Ateş gösterdiği iyi performans ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. 1976 yılında ise tiyatrodan sinemaya geçiş yapmıştır. Bu tarihten itibaren 100'den fala sinema ve dizi filmlerinde yer almıştır. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan Toygun Ateş seslendirme yönetmenliği de yapmıştır. Sinemada yönetmen ve senaryo yazarı olarak da yer alan Toygun Ateş son yıllarda oyuncu, yönetmen ve senarist olarak yer almaya devam ediyordu. İçerde, Sevda Kuşun Kanadında, Muhteşem Yüzyıl, Kaçak, Fatmagül'ün Suçu Ne, Aşk-ı memnu, Perihan Abla gibi dizilerde oynayan Toygun Ateş çok geniş bir film listesi bırakmıştır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@