Ünlü Gazeteci Tarihi Açıkladı! Pazar Günü Sokağa Çıkma Yasağı Kalkıyor

Son alınan kararlar sonrasında pazar günü için sokağa çıkma yasakları uygulanıyor. Ancak elde edilen son bilgilere göre pazar günü yasaklarının kaldırılması gündemde. Ünlü gazeteci bu yasaklar için ise tarih verdi.

Ünlü Gazeteci Tarihi Açıkladı! Pazar Günü Sokağa Çıkma Yasağı Kalkıyor

Mayıs ayı sonunda gerçekleştirilen kabine toplantısından çıkan en önemli kararların başında haftasonu yasakları olmuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan kararlar kapsamında vatandaşlar cumartesi günleri sokağa çıkabilecekler. Ancak pazar günleri tam gün sokağa çıkma yasakları uygulanacak. Sadece temel ihtiyaçlar gerçekleştirilebilecek. 

PAZAR GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İÇİN TARİH VERDİ

Pazar günü uygulanan sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak ise ünlü gazeteciden yeni bir iddia gündeme geldi. 

Yapmış olduğu röportajlar ve programına çıkardığı konukları ile dikkat çeken gazeteci Candaş Tolga Işık sokağa çıkma yasaklarının kaldırılacağını ifade etti. Kendi sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak konuya dair elde ettiği bilgileri açıklayan Candaş Tolga Işık kabine üyeleri ile görüştüğünü belirtti. 

Haziran Sonunu İşaret Etti

Candaş Toga Işık paylaşımında sokağa çıkma yasaklarının Temmuz ayında da devam edeceğini, saat uygulamasının 00.00 olarak uygulanacağını öne sürdü. Pazar günü yasağının ise haziran sonunda kaldırılacağını ifade etti. 

Işık'ın Sokağa Çıkma Açıklaması 

"Konuştuğum kabine üyelerindeki genel eğilim haziran sonu yasakları önce gece 12’ye uzatmak ve pazarı açmak ardından da ağustos ayında tamamen kaldırmak. Kararın son hali Bakanlar Kurulu’daki değerlendirmede netleşecek ama görünen o ki temmuzda da yasaklar -bir şekilde- devam..."

KABİNE NE ZAMAN TOPLANACAK?

10 Haziran tarihinde toplanması beklenen kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun programı nedeniyle ertelendi. Hafta başında NATO zirvesine katılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabineyi ise 24 Hazirna tarihinde toplaması bekleniyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@