Üniversitelinin Dikkati Atm'deki Düzeneği Ortaya Çıkardı

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi önünde bulunan bir bankanın ATM'sine kart bilgilerini kopyalamak için düzenek yerleştirildiği, öğrencilerden Cenan Dice'nin dikkati sayesinde ortaya çıktı.

Haberler 08.12.2015, 11:46
Üniversitelinin Dikkati Atm'deki Düzeneği Ortaya Çıkardı

(DHA)- ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi önünde bulunan bir bankanın ATM'sine kart bilgilerini kopyalamak için düzenek yerleştirildiği, öğrencilerden Cenan Dice'nin dikkati sayesinde ortaya çıktı. Polis, düzeneği yerleştiren kişi veya kişilerin tespit edilip, yakalanması için çalışma başlattı.

Cevatpaşa Mahallesi'ndeki ÇOMÜ Eğitim Fakültesi'nde Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencisi 23 yaşındaki Cenan Dice, dün saat 11.30 sıralarında, yakındaki bir ATM'den para çekme işlemine başlayan bir yaşlıya yardım etti. Dice, bu sırada kart giriş kısmındaki aparatın yerinden çıkmış olduğunu farketti. Şüphelenen Dice, durumu banka yetkilileri ile polise bildirdi. Gelen polis ve banka yetkilileri, ATM'ye kart bilgilerini kopyalama düzeneği yerleştirildiğini tespit etti. Polisin ATM'yi güvenlik şeridine alması ardından yerleştirilen kopyalama düzeneği, monte edildiği yerden söküldü. ATM'de parmak izi incelemesi de yapan polis, kopyalama düzeneğini incelemek üzere İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Dikkati sayesinde dolandırıcıların bu oyununu ortaya çıkaran üniversite öğrencisi Dice, şöyle dedi:

"Televizyonlarda bu tür olaylarla karşılaşılıp, mağdur olanlar olduğunu izliyorduk. Benzer bir durumla karşılaşınca yetkilileri aradım. ATM'ye kart kopyalama düzeneği yerleştirildiği ortaya çıktı. İnşallah kimse mağdur olmamıştır. Herkese, en azından işlem yaptıkları sırada kart yuvasını kontrol etmelerini tavsiye ediyorum. Eğer anormal bir durum görürlerse mutlakata yetkililere bilgi verip, diğer sırada bekleyen kişileri uyarsınlar. Kimse, binbir zorluklarla kazandığı paraları bu dolandırıcılara kaptırmasın, dikkatli olsunlar." 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@