Üniversitelilerden, 'kaza Geliyorum Der' Projesi

ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde üniversite öğrencilerinin, halkı trafik kazalarına karşı bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği kaza canlandırma etkinliği ilgi gördü.

Haberler 12.11.2015, 22:09
Üniversitelilerden, 'kaza Geliyorum Der' Projesi
(DHA)- ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde üniversite öğrencilerinin, halkı trafik kazalarına karşı bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği kaza canlandırma etkinliği ilgi gördü.

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Meslek Yüksekokulu Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı 2'nci sınıf öğrencileri, Amfi Tiyatro'da, 'Kaza geliyorum der' projesi kapsamında kaza canlandırma etkinliği yaptı. 3 otomobil ve 2 motosikletin karıştığı temsili zincirleme kazada yaralananlar ile ölenleri öğrenciler canlandırdı. Kaza anı ve sonrasının ses efektleriyle desteklendiği etkinlik ilgi gördü. Kazaların nedenleri tabelalara yazılarak izleyiciler bilgilendirildi. Yüksek hızın neden olduğu kazalar da similasyon aracı ile gösterildi.

Proje hakkında bilgi veren üniversite öğrencisi Mehmet Muhammet Irmak, "Türkiye'nin en büyük kanayan yarası olan trafik kazalarını bir nebze de azaltmak için bu projeyi gerçekleştirdik. Bu proje ile trafik kazalarında ölüm ve yaralanma sayısını bir nebze azaltabilirsek ne mutlu bize" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@