Üniversite Öğrencileri Anaokulu Boyayıp Çatı Bakımı Yaptı

SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğrencileri yürüttükleri proje kapsamında Vezirköprü İlçesi’ndeki Beşpınar Anaokulu’nu boyayıp, çatı bakımını yaptı.

Haberler 17.11.2015, 15:13
Üniversite Öğrencileri Anaokulu Boyayıp Çatı Bakımı Yaptı
(DHA) – SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğrencileri yürüttükleri proje kapsamında Vezirköprü İlçesi’ndeki Beşpınar Anaokulu’nu boyayıp, çatı bakımını yaptı. Çocuklara kırtasiye ve kitap desteğinde bulundu.

OMÜ Toplum Gönüllüleri ve OMÜ İnşaat Mühendisliği topluluğu ile ortaklaşa yürütülen ‘CanAtak’ projesi kapsamında 70 gönüllü üniversite öğrencisi, Vezirköprü İlçesi Beşpınar Anaokulu için çalıştı. Öğrenciler anaokulunun dışı ve sınıfların içini boyayıp binanın çatı bakımını yaptı. Ayrıca öğrencilere kırtasiye ve kitap desteğinde bulundu. Çocuklarla çeşitli etkinlikler gerçekleştirip çeşitli eğitsel ve eğlenceli deneyler yaptılar. Topladıkları yardımlarla elde ettikleri malzemeleri kullanan üniversite öğrencileri ayrıca çocuklar için çeşitli eğitsel etkinlikler de düzenledi. Öğrenciler proje kapsamında köy okullarının fiziki şartlarını iyileştirmeyi hedefledikleri belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@