Uludağ'da Kır Evleri Dönemi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı şehrin aşırı sıcak ve gürültüsünden uzaklaşmak ve Uludağ’a gelen ziyaretçilerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmek maksadıyla Uludağ’ı kır evleri ile donattı.

Haberler 29.08.2015, 13:52
Uludağ'da Kır Evleri Dönemi

-Orman Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, “Uludağ’da tesis edilen 200 adet ahşap evden 130’unu ziyaretçilerin hizmetine sunduk” dedi

ANKARA(ANKA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı şehrin aşırı sıcak ve gürültüsünden uzaklaşmak ve Uludağ’a gelen ziyaretçilerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmek maksadıyla Uludağ’ı kır evleri ile donattı.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Uludağ’da tesis edilen 200 adet ahşap evden 130’unu ziyaretçilerin hizmetine sunduklarını ifade etti.

-“VATANDAŞLARIMIZIN KONFORUNU DÜŞÜNDÜK”-

Sıcaklıklardaki artışın etkisiyle yaz mevsimini Uludağ'ın serin ortamında geçirmek isteyen kampçılar, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından inşa edilen ahşap orman evlerinde konaklamaya başladı.

Bakanlık tarafından tesis edilen bu kır evleri ile bölgenin daha düzenli göründüğünü kaydeden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Uludağ’ı ziyaret etmek maksadıyla gelen vatandaşlarımız artık çadırdan daha konforlu olan kır evlerinde konaklıyor. Hizmete aldığımız iki odalı 130 adet ahşap ev bölgenin cazibesini daha da artırdı” dedi.

-KIR EVLERİ HER BÜTÇEYE UYGUN-

Özellikle aileler tarafından daha fazla rağbet gören kır evlerinde konaklamak oldukça ekonomik. Uludağ’a konaklama amaçlı gelenlerin çoğu sağlık sorunları yaşadığı için Bakanlık fiyatlar konusunda da hassasiyet gösterdi. Günlük kirası yalnızca 12 lira olan kır evleri, iki odadan oluşuyor ve dört kişilik bir ailenin rahatça konaklamasına imkân veriyor. Evlerin ayrıca balkonu ve avlusu bulunuyor.

Uludağ'da kamp yapan tatilciler bu ahşap evlerin yapımından duydukları memnuniyeti dile getirerek, uzun yıllardır yaz aylarında çadır kurarak konakladıklarını ve bazı zorluklar yaşadıklarını ifade etti. Bursa kent merkezinin yazları çok sıcak olduğunu, bu nedenle her yıl üç ay Uludağ'da kaldıklarını anlatan ahşap ev kullanıcıları “Bazılarımız burayı sağlık sorunları nedeni ile tercih ediyor. Ahşap evler inşa edildiğinden beri artık biz de anahtarımızı alıp bu evlerde çok daha rahat bir şekilde yaz aylarını geçireceğiz” dedi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@