Uludağ Üniversitesi ve BTSO Terörü Lanetledi

ANKARA’da 95 kişinin hayatını kaybettiği, 246 kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısı, Uludağ Üniversitesi Senatosu ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan yazılı açıklamalarla kınandı.

Haberler 11.10.2015, 12:27
Uludağ Üniversitesi ve BTSO Terörü Lanetledi
(DHA) - ANKARA’da 95 kişinin hayatını kaybettiği, 246 kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısı, Uludağ Üniversitesi Senatosu ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan yazılı açıklamalarla kınandı.

Uludağ Üniversitesi Senatosu'ndanyapılan yazılı açıklamada, birçok vatandaşın hayatını kaybettiği Ankara’daki terör saldırısını lanetlendi. Senato şu ifadelere yer verildi: 

"Ülkemizin birlik ve beraberliğine kastederek, Türkiye’yi iç karışıklığa sürüklemeyi hedefleyen alçakça terör saldırıları asla hedefine ulaşamayacaktır. Devlet ve millet olarak, saldırılara karşı ortak duruşumuzu ve bu topraklarda birlikte yaşama kararlılığımızı sergilemeye devam edeceğiz.Milletimizin kardeşliğine ve ülkemizin geleceğine darbe vurmayı hedefleyen bu eylemler karşısında göstereceğimiz dayanışma, şer odaklarına vereceğimiz en anlamlı cevap olacaktır. Devletimizin bu canice olayı aydınlatarak, hain elleri en kısa zamanda adalete teslim edeceğine inancımız tamdır. Terör saldırısında yaşamlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz."

BTSO BAŞKANI İBRAHİM BURKAY: UMUTSUZLUĞA KAPILMAYACAĞIZ

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da yaptığı yazılı açıklamada, "Toplumsal huzurumuzu ve kardeşliğimizi hedef alan insanlık dışı saldırıyı lanetliyorum. Terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.

Alçak saldırıyı iş dünyası olarak nefretle karşıladıklarını belirten BTSO Başkanı İbrahim Burkay, "Yaşanan hain saldırı, millet olarak hepimizi derinden üzdü. Devletimiz, inşallah bizlere bu acıyı yaşatanları hak ettikleri cezayı almaları adına en kısa sürede yargı önüne çıkaracaktır" açıklamasını yaptı.

"Asırlardır barış ve huzurun hüküm sürdüğü bu topraklarda, kimsenin birlik beraberliğimizi bozmasına izin vermeyeceğiz" diyen Başkan Burkay, "Bu zorlu günlerde birbirimize daha da kenetleneceğiz ve barıştan umudumuzu kesmeyeceğiz. Bizi birbirimize düşürmek isteyen şer odaklarına karşı, vatanımıza ve birliğimize sahip çıkmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Çok hassas bir süreçten geçen Türkiye’nin en önemli önceliğinin terörün bitirilmesi olduğunu vurgulayan Burkay, "Türkiye bugünleri de geride bırakacaktır. Bursa iş dünyası adına hain terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar temenni ediyorum. Milletimizin başı sağolsun" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@