Ülkücüler Toplandı…

-Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi, tüm yöneticilerin katılımıyla...

Haberler 15.10.2015, 10:10
Ülkücüler Toplandı…

-Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi, tüm yöneticilerin katılımıyla olağan toplantılarından bir yenisini gerçekleştirdi.

ANKARA(ANKA) – Ülkü Ocakları, 13 yılı aşkın süredir ülke yönetimini elinde bulunduran siyasi partinin; çözüm süreci adı altındaki çözülme ve kutuplaşma sürecinin ülkede tahribat oluşturduğunu ve kurumların yıpratıldığını bildtirdi. Bu süre zarfında terörün toplumun her kesimini etkisi altına aldığı, ilim yuvası olması gereken üniversitelerin terör kamplarına dönüştürüldüğünü kaydeden Ülkü Ocakları’nın yöneticileri, dış politika da ise “sıfır sorun” gibi dış politika argümanlarının iflas etmiş olduğu konusunda görüş birliğine ulaştı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi, tüm yöneticilerin katılımıyla olağan toplantılarının bir yenisini daha gerçekleştirdi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda güncel sorunlar yorumlandı, karşılaşılan sorunlar hakkında nasıl bir yol izleneceği konusunda ortaya çıkan, 2015 yılının ilk yarısında Genel Merkez bünyesinde yapılan projeler değerlendirildi. Sohbet havasında geçen istişari nitelikli toplantının son derece verimli geçtiği belirtildi.

Toplantıyla ilgili yazılı açıklamada, 2015 yılına kadar yapılan projelerin tekrar gözden geçirildiği ve eksikliklerin belirlendiği kaydedilirken Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu, Dursun Önkuzu Etüt Merkezi, Erol Güngör Gelişim Programı, Fırat Çakıroğlu Yaz Kursları, Okuma Günleri, Sanat Akademisi, Bölgesel ve Genel Bilgi Yarışmaları, 2023 Liderlik Okulu ve Kurban Bayramında Vekaleten Kurban Kesimi ile Avrupa Türk Federasyonlarından gelen kurban bağışları gibi projelerden elde edilen kazanımlar tartışıldı, eksiklikler tespit edildi, bundan sonra yapılacak projeler için yeni yol haritaları çıkarıldı.

Ortaöğretim düzeyindeki öğrencilere yönelik eğitim faaliyetlerinin verimliliğinin memnun edici düzeyde olduğu değerlendirilirken sürekliliğinin sağlanması gerektiği vurgulandı.

Uyuşturucuyla Mücadele Platformu aracılığıyla yürütülen çalışmaların, tiyatro gösterilerinin, sağlık yürüyüşlerinin ve konferansların, sosyal sorumluluk alanında gerçekleştirilen Burs Kardeşliği,  Otizme Bakış, Temel İlk Yardım, İşaret Dili Eğitimi gibi projelerin çeşitlendirilmesi, yenilerinin yapılması ve devamlılığının sağlanması gereği üzerinde duruldu.

Türkmenlere yardımların tüm hızıyla devam ettiği ve yardımların düzenli olarak yerine ulaştırıldığı, Türkmenevi’nin aktif olarak kullanılması gerektiği belirtilirken binlerce öğrenciye sıcak bir yuva sunan ve yardım amacı güden “Ülkü Evleri” kapsamının ve sayısının artırılması yönünde çalışmalar yapılması gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı.

Ülkenin içinde bulunduğu durum, toplantının diğer konu başlıklarından biri oldu. Karşılıklı fikir alışverişi sonucunda; 13 yılı aşkın süredir ülke yönetimini elinde bulunduran siyasi partinin; çözüm süreci adı altındaki çözülme ve kutuplaşma sürecinin ülkede oluşturduğu tahribat ve kurumların yıpratılması değerlendirildi. Bu süre zarfında terörün toplumun her kesimini etkisi altına aldığı, ilim yuvası olması gereken üniversitelerin terör kamplarına dönüştürüldüğü belirtilirken dış politika da ise “sıfır sorun” gibi dış politika argümanlarının iflas etmiş olduğu konusunda tüm yöneticiler görüş birliğine ulaşıldı.

Toplantıyla ilgili açıklama şu satırlarla son buldu:

“Ülkü Ocakları olarak tarihimizden aldığımız ilham ve geleceğe yönelik umutlarımızla, huzur ve güven ortamı arayan, milletimize gönülden muhabbet besleyen gençlerimizin şaşmaz adresi ve ana ocağı gibi sımsıcak yuvası olmaya devam edeceğiz. Eğitim görmek üzere, evlerinden, ailelerinden uzakta bulunan kardeşlerimizi, bir ana şefkatiyle kucaklayan, baba merhameti ile bağrına basan ve onları Yüce Allah’ın bir emaneti olarak gören Ülkü Ocakları, her zaman milletimizin ve Türk gençliğinin hizmetindedir. Dünya durdukça, olanca kuvvetimizle çalışmaya devam edeceğiz.” (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@