Ülkü Ocakları: ‘Dava Bitiyor, Hareket Yok Oluyor' Mealindeki Söylemlere Aldırış Etmeyeceğiz

-Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “Bir takım mihrakla...

Haberler 12.11.2015, 13:40
Ülkü Ocakları: ‘Dava Bitiyor, Hareket Yok Oluyor' Mealindeki Söylemlere Aldırış Etmeyeceğiz

-Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “Bir takım mihrakların seçim sonuçları sonrasında ‘dava bitiyor, hareket yok oluyor’ mealindeki söylemlerine asla aldırış etmeyeceğiz. Unutmayınız ki bu dava ne iktidarla var olmuş ne de iktidar olmadığı takdirde yok olacak kadar basit ve sahipsiz değildir. Ümitsizliğe kapılmak, karanlıklar içinde kaybolmak, ye’se düşmek, ‘Allah (c.c) var, keder yok’ diyen biz ülkücülere asla yakışmaz” dedi.

ANKARA(ANKA) – Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın 2. Bölge İstişare Toplantısı’nda konuşan Genel Başkan Olcay Kılavuz, “Bir takım mihrakların seçim sonuçları sonrasında ‘dava bitiyor, hareket yok oluyor’ mealindeki söylemlerine asla aldırış etmeyeceğiz. Unutmayınız ki bu dava ne iktidarla var olmuş ne de iktidar olmadığı takdirde yok olacak kadar basit ve sahipsiz değildir. Ümitsizliğe kapılmak, karanlıklar içinde kaybolmak, ye’se düşmek, ‘Allah (c.c) var, keder yok’ diyen biz ülkücülere asla yakışmaz” dedi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın düzenlediği II. Bölge İstişare Toplantısı yapıldı.

Toplantı, Genel Başkan Olcay Kılavuz’un katılımıyla, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Erzincan, Erzurum, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Konya, Adana, Mersin, Eskişehir, Sivas, Yozgatİl Ocak Başkanları ve aynı illerin ortaöğretim, teşkilat ve üniversite başkanları ile gerçekleştirildi. Konuşmasında zor şartlar altında görevlerini sürdüren Doğu ve Güneydoğu Anadolu il ocakları başta olmak üzere teşkilata defalarca ziyarette bulunduklarını belirten Kılavuz, “Ülküdaşlarımızın dertlerini dinledik. rak ve Suriye’deki Türkmen kardeşlerimiz için hazırladığımız yardım paketlerini,türlü engelleme ve zorluklara rağmen Cenab-ı Allah’ın yardımıyla sahiplerine ulaştırdık. Canımız pahasına, cephede bulunan kardeşlerimizi ziyaret ettik. Buralardaki kardeşlerimizin ‘Biz milliyetçi hareketin, ülkücülerin geleceğini biliyorduk’ sözlerini duymanın dünyalara bedel sevincini ve gururunu yaşadık” dedi.

Bu süreçte, Türk gençliğine faydalı olabilmek ve millet yararına kalıcı eserler bırakabilmek adına birçok projeyi de hayata geçirdiklerini kaydeden Kılavuz, çok önem verdikleri “Ülkü Evleri”, “Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu”, “Burs Kardeşliği” projelerinin, Kurban Bağışı Kampanyası’nın, şehit aileleri için yaptıkları çalışmaların bunlardan bazıları olduğunu belirtti.

-“BİR GENEL BAŞKANIN ÜLKÜDAŞINI İNCİTECEK TAVRI OLABİLİR Mİ?”-

Olcay Kılavuz şöyle devam etti:

“Sizlerin emekleri, ülküdaşlarımızın desteği ve dualarıyla böylesine anlamlı faaliyetleri gerçekleştirebilen bir Genel Başkanın, herhangi bir ülküdaşını incitecek tavrı söz konusu olabilir mi? Birlikte çalıştığımız sizlere ve diğer tüm ülküdaşlarıma duymuş olduğum muhabbet ve kardeşlik bağı, sadece dünya hayatı için değil; ahiret hayatı içinde bakidir. Bu kardeşlik ve muhabbet içerisinde ve bundan güç alarak, gelecekte de birçok yeni projeyi sizlerle birlikte hayata geçireceğiz.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak sizlere talimatım odur ki; asli vazifemizin siyaset olmadığının bilincinde olarak, günlük hesaplara ve dünyevi kaygılara kapılmadan eğitim ve kültür faaliyetlerine kaldığımız yerden, yenilerini de ekleyerek devam edeceğiz. Bir takım mihrakların seçim sonuçları sonrasında ‘dava bitiyor, hareket yok oluyor’ mealindeki söylemlerine asla aldırış etmeyeceğiz. Unutmayınız ki bu dava ne iktidarla var olmuş ne de iktidar olmadığı takdirde yok olacak kadar basit ve sahipsiz değildir. Ümitsizliğe kapılmak, karanlıklar içinde kaybolmak, ye’se düşmek, ‘Allah (c.c) var, keder yok’ diyen biz ülkücülere asla yakışmaz. Bugün içinde bulunduğumuz durumda,  bizim asıl kaygımız olan Türk gençliğinin milli ve manevi anlamda gelişmesi, çağın şartlarına kendini hazır hale getirmesi ve donanımlı bir şekilde yetiştirilmesi daha da önemli hale gelmiştir. Edepli, ahlaklı, imanlı, bilgili bir gençlik için çalışmak mecburiyetindeyiz. Özellikle ortaöğretim ve üniversite gençliğinin milli şuurla yetiştirilmesi içinteşkilatlarımızın eğitim faaliyetlerine ve yetiştirilmesine ziyadesiyle önem vermeliyiz.” (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@