Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz: Üniversitelerin, Alçak Terör Çetelerinden Temizlenmesi Elzemdir

ANKARA(ANKA) - Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, üniversitelerin eğitim sisteminin i&cce...

Haberler 15.09.2015, 11:50
Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz: Üniversitelerin, Alçak Terör Çetelerinden Temizlenmesi Elzemdir

ANKARA(ANKA) - Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, üniversitelerin eğitim sisteminin içinde bulunduğu sorunlar yumağından payını büyük ölçüde almış kurumlar olduğunu savunarak, “Üniversitelerin, alçak terör çetelerinden derhal ve kararlı bir şekilde temizlenmesi elzemdir” dedi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, üniversitelerde yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla yazılı açıklama yaptı. Kılavuz, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin kalitesi ve niteliğinin, bir toplumun gelecek vizyonunu belirleyen, milletler tarihinde o toplumun layık olduğu yeri tespit eden önemli bir gösterge olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Bu anlamda, sorunlarla boğuşan ve bir türlü yeknesak ve istikrarlı bir uygulama geleneğini ortaya koyamayan Türk eğitim sistemini de, aziz milletimizin geleceği ve müreffeh yaşama ideali adına hassasiyetle incelemek ve çözüm odaklı bir yaklaşımla yeniden ele almak kaçınılmaz olacaktır.  Kalkınmış, gelişmiş ve insanları mutlu bir ülke, ancak nitelikli bir eğitim sisteminin varlığı ile mümkün olabilecektir. Üniversitelerimiz de, eğitim sistemimizin içinde bulunduğu sorunlar yumağından payını büyük ölçüde almış müesseselerimizdir. Öğretim faaliyetlerinin evrensel değerlerden uzak ve kalite standartlarının altında olduğu gerçeğinin yanı sıra, huzur ve güven ortamından yoksun bir şekilde faaliyetlerin sürdürülmeye çalışıldığı, tarafımızca üzüntü ve endişeyle gözlemlenmektedir. Zira geçtiğimiz yıllarda üniversitelerimizde, yaşanan olaylar ve terör saldırıları neticesinde eğitim öğretim faaliyetleri defalarca aksamış, üniversitelilerin can güvenliği sağlanamamıştır. Nitekim Fırat Çakıroğlu kardeşimiz de, bu tür bir olay neticesinde yetkililerin dikkat çektiğimiz bu sorunlara karşı çözüm süreci denen melanet sebebiyle takındıkları duyarsızlık sonucunda, üniversitelerde yuvalanmış alçak terör çetelerinin hedefi haline gelmiş ve şahadete ermiştir.”

“Geleceğimizin teminatı olan Türk gençliği asla ve asla günlük siyasi hesaplara alet edilmemelidir” diyen Kılavuz, “Bir takım hesaplarla veya şahsi kaygılarla hareket edip koltukları muhafaza etmek için susarak, tek bir gencimizin dahi hayallerinin solmasına, gençliğinin heba olmasına ve terör örgütlerinin kucağına itilmesine asla müsaade edilmemelidir. Buradan hareketle bir kez daha söylemek gerekmektedir ki Kürt kökenli kardeşlerimizim temsilcisi PKK terör örgütü değildir. Biz ayrıştıran değil birleştiren olarak vatanımıza, bayrağımıza, milletimize bağlı Kürt kökenli kardeşlerinizle Bin Yıllık kardeşliği üniversitelerimizde de yaşatacağız. Biz bunları yaparken Devletin yetkilileri de üzerine düşüne yapıp Üniversiteler, buralarda yuvalanmış bulunan ve herhangi bir terör örgütünün propagandasını yapan yahut şiddet içerikli eylemlerde bulunan tüm kişi ve gruplardan arındırmalıdır. Ülkücü-Milliyetçi Harekete mensup gençler de, bu dönemde de eğitim ve öğretimlerine devam etmeyi öncelikli vazifeleri olarak telakki etmeli; 'Ülkesini en çok seven, vazifesini en iyi yapandır' şiarıyla hareket ederek, asıl vazifeleri olan öğrenciliklerini en iyi şekilde yerine getirmelidirler. Üniversiteleri karıştırmaya, eğitim ve öğretimi aksatmaya dönük, terör gruplarının propagandası mahiyetindeki saldırı ve tahrikler, üniversiteli arkadaşlarımızı hiçbir surette etkilememeli, öğretim hayatlarını başarıyla sürdürüp ülkesine hizmet etmek için lazım gelen kabiliyeti elde etmelerini asla engelleyememelidir” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(ÖZ/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@