Ulaştırma Bakanlığı 12 Uzman Yardımcısı Alacak

ANKARA (ANKA) -Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, açık bulunan 12 adet Avrupa Birliği Uzman Ya...

Haberler 21.09.2015, 10:15
Ulaştırma Bakanlığı 12 Uzman Yardımcısı Alacak

ANKARA (ANKA) -Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, açık bulunan 12 adet Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosuna 05-06 Temmuz 2014 ve 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS) sonucuna göre personel alacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısına göre, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Merkez Teşkilatında Genel İdare Hizmetleri sınıfında 7’nci 8’inci ve 9’uncu derecelerde açık bulunan 12 adet Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosuna 05-06 Temmuz 2014 ve 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan KPSS sonucuna göre sözlü giriş sınavı ile personel alımı yapılacak.

Personel alımı yapılacak kadro sayıları, sözlü sınava girecek aday sayısı ve ilgili KPSS puan türünden azami puanları şu şekilde:

-İki Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosu için KPSS P-3 puan türünde 80 ve üzeri puan alan Mühendislik Fakültelerinin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan sekiz aday sözlü sınava katılabilecek.

-Bir Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosu için KPSS P-3 puan türünde 80 ve üzeri puan alan Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olan dört aday sözlü sınava katılabilecek.

-İki Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosu için KPSS P-3 puan türünde 80 ve üzeri puan alan Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan sekiz aday sözlü sınava girebilecek.

-İki Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosu için KPSS P-103 puan türünde 80 ve üzeri puan alan Hukuk Fakültesinden mezun olan sekiz aday sözlü sınava katılabilecek.

-İki Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosu için KPSS P-117 puan türünden 80 ve üzeri puan alan İşletme veya Maliye bölümlerinin birinden mezun olan sekiz aday sözlü sınava girebilecek.

-Üç Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosu için KPSS P-117 puan türünde 80 ve üzeri puan alan Uluslararası İlişkiler veya Kamu Yönetimi bölümlerinin birinden mezun olan 12 aday sözlü sınava girebilecek.

Sınav başvuru formu “www.udhb.gov.tr” internet adresinden veya Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığından temin edilebilecek. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@