Uğur Mumcu, Saldırıya Uğradığı Evinin Önünde Anıldı

GAZETECİ ve yazar Uğur Mumcu, 23\'üncü ölüm yıl dönümünde, saldırıya uğradığı Ankara\'daki evinin önünde düzenlenen törenle anıldı.

Haberler 24.01.2016, 19:51
Uğur Mumcu, Saldırıya Uğradığı Evinin Önünde Anıldı

(DHA) - GAZETECİ ve yazar Uğur Mumcu, 23'üncü ölüm yıl dönümünde, saldırıya uğradığı Ankara'daki evinin önünde düzenlenen törenle anıldı.

Uğur Mumcu, ölümünün 23'üncü yılında, bombalı saldırıya uğradığı ve kendi adı verilen sokaktaki evinin önünde anıldı. Törene Uğur Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu'nun yanı sıra bazı CHP milletvekilleri ve sevenleri de katıldı. Güldal Mumcu ve CHP'li vekiller, kortej oluşturarak sokakta bulunan anıta çelenk bıraktı. Mumcu'yu anmaya gelenlere sokağın girişinde karanfiller dağıtıldı. Anma etkinliğine katılan birçok kişi, Mumcu'nun anıtına karanfil atarak mum yaktı ve türküler söyledi. Uğur Mumcu'nun suikaste uğradığı yerde saygı duruşunda bulunulmasının ardından tören sona erdi.


SEVENLERİ UĞUR MUMCU PARKI'NA YÜRÜDÜ

Gazeteci Uğur Mumcu ölümünün yıl dönümünde Ankara'nın Yenimahalle İlçesi'nde de anıldı. Batıkent Metro Durağı'nda toplanan kalabalık, Uğur Mumcu Parkı'na yürüdü. Uğur Mumcu Parkı'ndaki törene Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Atatürkçü Düşünce Derneği Batıkent Şube Başkanı Ali Karamahmut ve Meclis üyeleri katıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@