Ücretler belli oldu! Kağıthane - İstanbul Havalimanı metrosu hizmete girdi! Ücret tarifesi açıklandı!

İstanbul Havalimanı metorsu hizmetlerine başlıyor. Kağıthane – İstanbul Havalimanı metrosunun açılmasıyla ulaşım süresi sadece 24 dakikaya düşecek. İşte ücret tarifesi…

Ücretler belli oldu! Kağıthane - İstanbul Havalimanı metrosu hizmete girdi! Ücret tarifesi açıklandı

İstanbul trafiğini rahatlatan yeni bir metro projesi daha devreye girdi. Kağıthane – İstanbul Havalimanı Metro Hattı toplamda 34 kilometre uzunluğa sahip. 9 istasyonla günlük 800 bin yolcu kapasitesine sahip olacağı duyurulmuştu.

Yaklaşık 4 ay sonra metrobüs ve Hacıosman – Yenikapı metrosu Zincirlikuyu istasyonlarıyla da entegre edilecek. İstanbul Havalimanı ile Kağıthane arasında ulaşım süresini bir hayli düşüren metro hattının ulaşımda büyük kolaylık sağlaması bekleniyor.

İSTANBUL HAVALİMANI METRO ÜCRETİ NE KADAR?

Ücretler belli oldu! Kağıthane - İstanbul Havalimanı metrosu hizmete girdi! Ücret tarifesi açıklandı!

İstanbul Havalimanı metro ücretinin metrobüs ücretleriyle aynı olduğu açıklandı. Kısa mesafe için 9,90 TL olarak ilgili metro hattının kullanılması sağlanacak. Havalimanına ulaşım bu kapsamda 12 TL olarak belirlendi Öğrenci ücreti ise mevcut ücretin yarısı kadar uygulanacak. İstanbulkart ve Türkiyekart metro hattından geçerli olacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından geçen hafta yaptığı açıklamada, saatte 120 km hız ile Türkiye’nin en hızlı metro araçlarının bu söz konusu hatta çalışacağı aktarıldı. Ücretlerin de açıklanmasının ardından İstanbul Havalimanı’na ulaşım birçok noktadan metro ile çok daha kısa sürede gerçekleştirilebilecek.

İSTANBUL HAVALİMANINA ULAŞIM 24 DAKİKAYA DÜŞÜYOR!

Yeni metro hattının devreye girmesi ile İstanbul Havalimanı’na Kağıthane’den sadece 24 dakikada ulaşım sağlanacak. Göktürk’ten 12 dakika, Esenler’den 45 dakika, Taksim’den 41 dakika, Zincirlikuyu’dan 33 dakika ve 4. Levent’ten ise 35 dakikada ulaşım sağlanacak.

İstanbul’un birçok farklı noktasından İstanbul Havalimanı’na ulaşım sürelerinin kısalması ise trafiğin rahatlatılması açısından da önemli görülüyor. Yeni metro hattının ücretleri ise metrobüs ile aynı olacak.

SONRAKİ HABER