Türmob Ve Eğitim-İş Terörü Lanetledi

TÜRMOB Genel Başkanı Nail Sanlı, “Ardı arkası kesilmeyen ve her geçen gün artan terörist faaliyetlerinin ve saldırılarının arkasında olan karanlık güçlerin mutlaka ortaya çıkarılması gerekmektedir” dedi. Eğitim İş Genel Başkanı Veli Demir ise “Savaş, kargaşa ve terör ortamından ancak bölge ülkeleriyle teröre karşı ittifak kurarak ve her türden dış müdahaleye karşı kararlı bir tutum sergileyerek çıkabilir” dedi.

Haberler 28.07.2015, 19:13
Türmob Ve Eğitim-İş Terörü Lanetledi

ANKARA(ANKA) - TÜRMOB Genel Başkanı Nail Sanlı, “Ardı arkası kesilmeyen ve her geçen gün artan terörist faaliyetlerinin ve saldırılarının arkasında olan karanlık güçlerin mutlaka ortaya çıkarılması gerekmektedir” dedi. Eğitim İş Genel Başkanı Veli Demir ise “Ülkemiz ve bölgemiz, içine sokulmak istenilen savaş, kargaşa ve terör ortamından ancak bölge ülkeleriyle teröre karşı ittifak kurarak ve her türden dış müdahaleye karşı kararlı bir tutum sergileyerek çıkabilir” dedi.

TÜRMOB Genel Başkanı Nail Sanlı, yaşanılan terör olaylarıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, 7 Haziran seçimleri sonrasında Türkiye’de uzlaşı zeminleri aranırken birden bire ortaya çıkan saldırılar ve terör faaliyetlerinin Türkiye’yi karanlığa doğru sürüklemek isteyenlerin oyunu olduğunu ileri sürerek şunları kaydetti:

“Ardı arkası kesilmeyen ve her geçen gün artan terörist faaliyetlerinin ve saldırılarının arkasında olan karanlık güçlerin mutlaka ortaya çıkarılması gerekmektedir.  Akan kanın bir an önce durması, muhasebe ve denetim meslek camiası olarak en büyük beklentimizdir.  İçinde bulunduğumuz bu dönemde uzlaşının, toleransın, hoşgörünün, barışın ne kadar önemli olduğu iyice ortaya çıkmaktadır.”

Yaşanan terör olaylarının bir an önce son bulması temennisinde bulunan Sanlı, “Muhasebe ve denetim meslek camiası olarak yaşamını yitiren vatandaşlarımıza, askerlerimize, polislerimize Allah'tan rahmet diliyor, ailelerine ve ülkemize tekrar başsağlığı diliyoruz” dedi.

 

-“BOP’UN EŞBAŞKANLIĞI’NIN BİR GEREĞİ OLARAK KABUL EDEN AKP”-

 

Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aslan Kulaksız ve Astsubay Ziya Sarpkaya’nın hayatını kaybetmesi üzerine “Yapılan bu terör eylemlerini şiddetle kınıyor, şehit Aslan Kulaksız ile şehit Ziya Sarpkaya’nın ailelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz” dedi. Son zamanlarda yaşanan terör saldırılarını değerlendiren Demir, “Komşu ülke Suriye’nin ulus ve ülke bütünlüğünü yok sayan, sömürgeci küresel devletlerin Ortadoğu’da önce kaos yaratma sonrasında ise istedikleri düzeni tesis etme politikasının en önemli ortağı olmayı ‘BOP’un Eşbaşkanlığı’nın bir gereği olarak kabul eden AKP iktidarı, ülke çocuklarının, güvenlik güçlerinin dökülen kanı üzerinden yeni bir iç politik manevrayı hedefliyor” ifadelerini kullandı.

Terör olaylarının son bulması için ise “Ülkemiz ve bölgemiz, içine sokulmak istenilen savaş, kargaşa ve terör ortamından ancak bölge ülkeleriyle teröre karşı ittifak kurarak ve her türden dış müdahaleye karşı kararlı bir tutum sergileyerek çıkabilir” öngörüsünde bulunan Demir, “Terörü besleyecek her türlü politikadan vazgeçilerek, bölgemizin huzur ve istikrarına katkı sunulmalıdır. Bir insanlık suçu olan terörün her türlüsünü lanetliyoruz” dedi. (ANKA)

(ÖZ-HND/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@