Türkmen Köylerinin Bombalanması: Rus Büyükelçi Bakanlığa Çağrıldı

ANKARA (ANKA) - Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Suriye’deki Türkmen k...

Haberler 20.11.2015, 15:35
Türkmen Köylerinin Bombalanması: Rus Büyükelçi Bakanlığa Çağrıldı

ANKARA (ANKA) - Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Suriye’deki Türkmen köylerinin bombalanmasına ilişkin, Rus Büyükelçisi Andrey Karlov’un bakanlığa çağrılarak “Rus tarafının eylemlerinin terörle mücadele değil, sivil Türkmen köylerini bombalamak” olduğu belirtilerek, operasyona bir an önce son verilmesinin istendiğini kaydetti.

Bilgiç, yaptığı açıklamada, Rus uçaklarının Suriye’nin kuzeybatısında, Yayladağ sınır kapısına çok yakın mevkideki Türkmendağ civarındaki Bayırbucak Türkmen bölgesindeki Türkmen köylerini ağır bombardımana tuttuğunun öğrenildiğini belirtti.

Bu çerçevede, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov Bakanlığa çağrıldığını ifade eden Bilgiç, “Rus tarafının eylemlerinin terörle mücadele değil, sivil Türkmen köylerini bombalamak olduğu ve bunun ciddi sonuçlara yol açabileceği vurgulanmış, Rusya’dan bu operasyona bir an önce son vermesini istediğimiz belirtilmiştir. Uyarılarımız ve talebimiz Rus Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Devlet Başkanı Putin’in Ortadoğu Özel Temsilcisi Mihail Bogdanov nezdinde de yinelenmiştir” dedi. (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@