Türkler Tatildeyken...

Tatile çıkmak hayata dair planları ciddi ölçüde şekillendiriyor.

Haberler 11.12.2015, 12:49
Türkler Tatildeyken...

ANKARA(ANKA) -Tatile çıkmak hayata dair planları ciddi ölçüde şekillendiriyor. Seyahat arama sitesi momondo’nun araştırmasına göre, Türklerin tatildeyken en çok aldıkları kararlar ise; spora başlamak, daha iyi bir insan olmak ve işteki verimliliği artırmak... Çocuk sahibi olmak veya eşlerinden boşanmak da verdikleri kararlar arasında yer alıyor.

Yılbaşı yaklaştıkça hem tatil planları netleşiyor hem de yeni yıla yeni kararlarla girmek isteyenlerin sayısı artıyor. Seyahat arama sitesi momondo’nun yaptığı ve "Tatile çıkmak hayatında neleri değiştiriyor? Tatildeyken en çok hangi kararlar alınıyor?" sorularına yanıt arandığı araştırmadan elde edilen sonuçlara göre, katılımcıların yüzde 30’u, tatil dönüşü daha aktif bir hayata adım atmaya ve spora başlamaya karar veriyor. Bu oranın en yüksek olduğu grup 23-35 yaş grubuyken, daha aktif bir hayata en az sıcak bakanlar 56-65 yaş grubundaki tatilciler.

-İYİ BİR EŞ, İYİ BİR ARKADAŞ OLMA KARARI-

Türklerin yüzde 22’si tatile çıktığında geçmişte yaptığı hatalarla yüzleşiyor ve dönüşte daha iyi bir arkadaş, eş veya ebeveyn olacağını söylüyor. Bu kararı en çok alanlar 36-55 yaş grubundakiler oldu. 56-65 yaş grubundakilerin yalnızca yüzde 7’si ise kendini değiştirmeye sıcak bakıyor.

-İŞTE VE OKULDA VERİMLİLİK ARTIYOR-

Tatildeyken en sık verilen bir başka karar ise işe veya okula daha çok önem vermek oluyor. Her 100 kişiden 18’i, tatile çıktığında bu yönde kararlar alıyor.

Türklerin yüzde 10’u yeni bir araba almaya karar veriyor; erkekler özelinde incelendiğindeyse oran yüzde 12’ye çıkıyor.

Tatildeyken Türklerin yüzde 10’u başka bir ülkeye taşınmaya, yüzde 8’i ise iş değiştirmeye karar veriyor. İş değiştirme isteği 23-35 yaş grubunda zirveye çıkarken, hem iş değiştirme hem de başka ülkeye taşınma isteği erkeklerde kadınlara göre daha fazla.

-100 KİŞİDEN 8’İ ÇOCUK YAPMA KARARI ALIYOR-

Araştırmanın en ilginç sonuçlarından biriyse, katılımcılardan yüzde 8’sinin tatile çıktığında çocuk sahibi olmaya karar vermesi oldu. Bu oran, 23-35 yaş grubunda yüzde 11’e kadar çıkıyor.

Diğer yandan katılımcıların yüzde 2’si tatilde eşinden boşanmaya karar veriyor. Boşanmaya en çok karar verenler ise 18-22 yaş grubundaki genç çiftler. Bu gruptakilerin boşanma kararı alma sıklığı, 23-35 ve 26-55 yaş grubundakilerin tam iki katı. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@