Türkiye'nin Kuzeyinde Kuvvetli Yağış Bekleniyor

ANKARA(ANKA) – Konya, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Kars, Ardahan ve Artvin çevreleri yere...

Haberler 12.09.2015, 10:00
Türkiye'nin Kuzeyinde Kuvvetli Yağış Bekleniyor

ANKARA(ANKA) – Konya, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Kars, Ardahan ve Artvin çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yağışların Marmara'nın kuzeyi, Batı Karadeniz, Çankırı, Çorum, Çanakkale çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklığı ise Marmara'da hissedilir derece olmak üzere batı kesimlerde azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz kıyıları ile yurdun güneydoğu kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

-UYARILAR-

Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında toz taşınımı beklendiğinden görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, ulaşımda aksama vb. yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Yağışların Marmara'nın kuzeyi, Batı Karadeniz, Çankırı, Çorum, Çanakkale çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım vb. yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA-

ANKARA: Parçalı bulutlu, kuzeyi ile zamanla il genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey ve doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (33)

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (27)

İZMİR: Az bulutlu ve açık, kuzey ilçeleri parçalı bulutlu (30)

BURSA: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (28)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık (32)

KONYA: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (33)

TRABZON: Parçalı yer yer çok bulutlu (27)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (38)

-BÖLGELERDE HAVA-

MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin kuzeyi ile Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren bölgenin batısında yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren bölgenin kıyı kesiminde yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz'de toz taşınımı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, bölgenin kuzeyi ile Konya çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz bölümü ile Giresun, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin batısında hafif toz taşınımı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Bölgenin batısında toz taşınımı bekleniyor. (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@