Türkiye'nin Doğusunda Buzlanma, Karadeniz'de İse Yağış Görülecek

ANKARA (ANKA) -Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, gece...

Haberler 14.11.2015, 09:45
Türkiye'nin Doğusunda Buzlanma, Karadeniz'de İse Yağış Görülecek

ANKARA (ANKA) -Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, gece ve sabah saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeyinde yer yer pus ve sis, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Rize, Artvin ve Ardahan ile gece saatlerinde Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde, Artvin ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, sıcaklık ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgâr ise, genellikle güney ve güneybatı yönlerinden, Doğu Anadolu'da ise kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin güney ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer pus ve sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, gece saatlerinde Zonguldak ve Bartın çevreleri yağmurlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis görülecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Rize ve Artvin çevreleri yağışlı geçecek. Yağışların Artvin'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar, kıyı kesimleri ile Rize çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, kuzey ve doğusu parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Ardahan çevreleri kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

ANKARA: Az bulutlu ve açık (17)

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık (18)

İZMİR: Az bulutlu ve açık (22)

ADANA: Az bulutlu ve açık (26)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık (26)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu (18)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu (7)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (19) (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@