"Türkiye'nin büyük kentlerinde yeniden bombaların patlaması an meselesi gibi görünüyor”

Cuma günü Alman gazetesi Frankfurter Rundschau “Türkiye'nin büyük kentlerinde yeniden bombaların patlaması an meselesi gibi görünüyor” demişti.

Haberler 12.01.2016, 15:39

Türkiye, Sultanahmet'te patlayan bombayla sarsılırken olay geçen Cuma günü Alman gazetesi Frankfurter Rundschau'nun “Türkiye'nin büyük kentlerinde yeniden bombaların patlaması an meselesi gibi görünüyor” satırlarını hatırlattı. Söz konusu satırlardan 4 gün sonra İstanbul'un kalbinde bomba patladı.

Frankfurter Rundschau gazetesi Güneydoğu'da PKK'ya yönelik devam eden operasyonları yorumlarken şu ifadeleri kullanmıştı:

 “Türkiye'de Kürt sorununda şiddetin tırmanmasının sorumlusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Geçen yaz, bizzat kendisinin başlattığı PKK ile barış sürecini gerekli olmadığı halde bitirdi. İslamcı-muhafazakar AKP hükümeti operasyonlara bütün teröristler öldürüldüğü ya da yakalandığı zaman son vereceğini duyurdu. PKK ise saldırılar düzenleme tehdidinde bulunuyor ve Türkiye'nin büyük kentlerinde yeniden bombaların patlaması an meselesi gibi görünüyor. Bu mutlaka kırılması gereken bir kısır döngü. Özellikle AB buna ilgi göstermek zorunda. Ancak Avrupalı politikacılar sınırları koruyan biri olarak Erdoğan'ı eleştirmeye korkuyor görünüyor.”

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@