Türkiye'deki Terör Olaylarını Kınadı

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı (KDTP) Mahir Yağcılar Türkiye’deki terör olaylarını kınadı.

Haberler 08.09.2015, 20:45
Türkiye'deki Terör Olaylarını Kınadı
DHA- Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı (KDTP) Mahir Yağcılar Türkiye’deki terör olaylarını kınadı. Saldırıların Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gücünü zedeleme ve zayıflatma amaçlı olduğuna işaret eden Yağcılar, bir an önce bu olaylara nokta koyulmasını ve barışın tesis edilmesini istedi.


Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar konuyla ilgili yayınladığı yazılı açıklamada, “Son dönemlerde Türkiye’de gerçekleşen terör olaylarını şiddetle kınadığımızı ifade ederken, terör ve şiddetle hiçbir sorunun çözülemeyeceğinin altını çizmek istiyorum” ifadesine yer verdi. Yağcılar, yazılı açıklamasında, “Devlete, kamu düzenine ve vatandaşlara karşı yapılan bu saldırıların aslında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gücünün zedeleme ve zayıflatma amaçlı olduğunu görüyoruz, dolayısıyla tüm bu terör olaylarını lanetliyoruz” dedi.


Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar yazılı açıklamada şunları ifade etti:


“Demokrasi, istikrar, ekonomik kalkınma ve halkın huzuru ancak dostluk, saygı ve barışla inşa edilebileceği bilinerek, tüm terör ve şiddet olaylarına acilen son verilmesini beklemekteyiz. Türkiye’nin bütünlüğü ve ekonomi gücü Türkiye vatandaşları için önemli olduğu kadar bizler Türkiye dışında yaşayan Türkler için de ayrı bir önem arz ediyor. Türkiye’deki her gelişme, her başarı, her acı olay bizleri de yakından ilgilendirmekte ve duygulandırmaktadır. Bu vesileyle bu saldırılarda hayatını kaybeden tüm şehitlere Allahtan rahmet, ailelerine ve Türkiye’ye başsağlığı dilerim” dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@