Türkiye'ye atış hazırlığındaki 21 IŞİD hedefi vuruldu

SURİYE' nin kuzeyinden Türkiye'ye yönelik atış yapma hazırlığında olduğu tespit edilen IŞİD terör örgütüne ait silah mevzii, katyuşa ve havan silahlarından oluşan 21 hedef, fırtına obüsleri ve Çok Maksatlı ve Çok Namlulu...

Haberler 03.07.2016, 12:23
Türkiye'ye atış hazırlığındaki 21 IŞİD hedefi vuruldu
SURİYE' nin kuzeyinden Türkiye'ye yönelik atış yapma hazırlığında olduğu tespit edilen IŞİD terör örgütüne ait silah mevzii, katyuşa ve havan silahlarından oluşan 21 hedef, fırtına obüsleri ve Çok Maksatlı ve Çok Namlulu Roketatar Sistemi (ÇNRA) atışları ile vurularak imha edildi. Yapılan atışlarda ilk belirlemelere göre 11 IŞİD'li etkisiz hale getirildi. Ayrıca iki silah mevzi ve iki aracın da imha edildiği bildirildi.

KUZEY IRAK' TA PKK' YA AİT 4 HEDEF İMHA EDİLDİ

Türk savaş uçakları ise Irak'ın kuzeyindeki PKK hedeflerine dün yine hava operasyonu düzenledi. Dün akşam alınan anlık bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucunda dün  saat 19.10'da üslerinden havalanan savaş uçakları Irak kuzeyindeki Avaşin- Basyan bölgesinde tespit edilen örgütün 4 hedefini ateş altına alarak imha etti.

TSK' NIN ZAP VE GARA' YA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ HAVA HAREKATININ GÖRÜNTÜLERİ

Ayrıca TSK, önceki akşam Zap ve Gara bölgelerine gerçekleştirilen hava harekatının görüntülerini paylaştı. 1 Temmuz Cuma akşamı 21.58- 23.46 saatleri arasında Irak' ın kuzeyindeki Zap ve Gara bölgelerine türk savaş uçaklarınca hava harekatı düzenlenmiş bölgedeki teröristlerin de içinde bulunduğu sığınak ve barınakların yeraldığı 27 hedef imha edilmişti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@