Türkiye, Somali'deki Terör Saldırısını Şiddetle Kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Somali’nin başkenti Mogadişu’da 26 Temmuz\'da yabancı ülke temsilcilikleri ofislerinin de bulunduğu bir otele düzenlenen, çok sayıda kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebep olan bombalı saldırıyı şiddetle kınadı.

Haberler 28.07.2015, 12:11
Türkiye, Somali'deki Terör Saldırısını Şiddetle Kınadı

ANKARA(ANKA) –Dışişleri Bakanlığı, Somali’nin başkenti Mogadişu’da 26 Temmuz'da yabancı ülke temsilcilikleri ofislerinin de bulunduğu bir otele düzenlenen, çok sayıda kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebep olan bombalı saldırıyı şiddetle kınadı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Somali’nin başkenti Mogadişu’da 26 Temmuz'da yabancı ülke temsilcilikleri ofislerinin de bulunduğu bir otele düzenlenen, çok sayıda kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebep olan bombalı saldırının şiddetle kınandığı belirtilerek, “Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Somali’de istikrar ve barışın tesis edilmesine yönelik olarak kararlılıkla yürütülen çalışmalara Türkiye’nin ikili ve çok taraflı platformlarda verdiği destek devam edecektir" denildi. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@