Türkiye Nereye Gidiyor?

Eğitim-iş Tarsuz Temsilcisi Kurtuluş Gezen yazdı...

Haberler 02.11.2015, 22:10
Türkiye Nereye Gidiyor?

TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR?

Otuzlu yaşların altında olanlar güçlükle hatırlayacaklardır,doksanlı yılların bir bölümüne damgasını vurmuş, kimimizin kin ve nefretini, hiçte azımsanmayacak bir çoğunluğun ise beğenisini ve takdirini kazanmış nev-i şahsına münhasır bir zat-ı muhterem[!) vardı.

Bir eline 3-5 mikrofon sığdıra bilen bu zat kimi zaman Hac kafilelerine giydiği ihramıyla rehberlik eder; kemalizm / kapitalizm / laiklik/ ve bütün / şeytani / düzenleri / boykot ederek / nöbete / geliyoruz şeklinde kafileye and içirir, çatallanmış ses tonuyla gırtlağına çökülmüş hindi gibi bağırarak salya sümük vaazlar verir dinleyenleri -putperest bir rejim – olarak değerlendirdiği cumhuriyete karşı ayaklanmaya davet eder bir taraftan da bu rejim sayesinde oturduğu belediye başkanlığı koltuğunda sürdüğü sefadan şikayet etmezdi…

Kimi zaman "Bu yezitlerin kapı zilleri bile "dinden dön, din den dön" diye çalıyor, günahtan günaha koşuyor bunlar!!" diyerek benzetme sanatının dibine vurmuşluğu, kimi zamanda; - balo yapıyorlar, eşinizle gelin diye davetiye göndermişler. yahu ben godoş muyum? Diyerek hayran kitlesine bile “biraz fazla olmadı mı” dedirttiği olmuştur. Hatta zamanında Gaziantep Belediye Başkanının, açılışında kurban kestiğini iddia ettiği genelev hakkında yaptığı yorumda başvurduğu bazı küfürlü kelimeler yüzünden sayın başkana ve eşine tazminat ödemişliği de vardır.

Yaptığı konuşmalar sırasında tükürük bezlerine sahip çıkmakta zorlanan abimizin “ pazarrdaaa domates satıyorlar, pazarrrdaaa pırasa satıyorlarrr ve size söyliyim ki mümin kardeşlerim, pazarda karı satıyorlarr.” Vaazıyla ta o zamandan günümüzün Işid köle pazarlarını mı kastettiği hala muallaktır.

Eğitimden, sanata sanattan edebiyata, dış siyasetten ekonomiye kadar her alanda verdiği vaazlarla bir fenomendi kendileri. Çocukların düz liseye değil de İmam Hatip Lisesine gönderilmesi gerektiğini ifade ederken “ kilisenin -ki- sini at,ne kaldı geriye? İşte sana lise” diyerek açıklayan, demokrasinin tarifini verirken ''nedir bu demokrasi dedikleri? demon "şeytan" demektir.krasi "düzen" demektir. işte masonun, siyonistin, coninin size sunduğu "şeytani düzen" diyerek yaptığı tahlil dil bilimcileri bile kıskandırmıştır. - iki insanın hemhal olduğu şekilde taşı yontmuşlar. sordum; ''sanat'' dediler! ''kim yapıyor bu sanatı?!'' dedim; ''heykeltıraş'' dediler! ne heykeltıraşı be, hayvantıraş! hayvantıraş! Diyerek sanatın içine tükürmüşlüğü de yok değildir hani… “iktidarın devlet tiyatrolarını özelleştirme kararı takdire şayan isabetli ilk adımdır. devamla başta cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası ve devlet opera ve balesi de acilen özelleştirilmelidir.

Tüm belediye ve kamu kuruluşlarında devletin parasıyla yapılan diğer eğlencelere de son verilmelidir. Fakir fukaranın ve garip gurabanın alın terleriyle ve esnafın köylünün vergileriyle oluşan yetimlerin, şehitlerin emaneti devlet bütçesinden kimsenin şahsi eğlenme ve eğlendirme hakkı yoktur. opera balesi seyretmek, Mozart müziği dinlemek isteyenler kendi şahsi imkânlarını kullanmalıdırlar.” Sözleriyle de emek ve emeğin siyasitini sanat üzerinden örgütlemişliği vardır kendilerinin… Kendisinden dökülen son incilerse 4+4+4 yasasına karşı çıkanları hainlikle suçlamak olmuştur.

Evet Şevki YILMAZ dan bahsediyorum….

Geçtiğimiz günlerde Mersinin Erdemli ilçesine Memur Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim Sendikasının konuğu olarak bir söyleşi için geldi kendisi… Karşısında oturan kitlenin tamamına yakını bir ülkenin en aydın, en ilerici kesimi olması gereken öğretmenleriydi.

Şevki bey doksanlardaki performansını sergileyebildi mi? Bilmiyorum. Dinleyicilerden Şevki beye bir tepki geldi mi? Sanmıyorum. Fakat bildiğim bir şey varsa programında adı olan “Türkiye nereye gidiyor?” sorusunun cevabının ayan beyan ortada olduğudur. 1 Kasım seçimlerinin sonucu iki hafta önceden şehrin en işlek bulvarına asılan söyleşinin pankartından okunuyormuş aslında…Cumhuriyet gençlere gençlerde biz eğitimcilere emanetse eğer ve eğitimciler aklı bilimi ve fenni kendisine kılavuz edinmek yerine son kullanma tarihi geçmiş medya bülbüllerinden medet umar hale gelmişse mücadeleye en başından başlamanın vakti geldi de geçiyor demektir.

Kurtuluş GEZEN

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@