Türkiye, Nepal'in Yaralarına Merhem Oluyor

ANKARA(ANKA) - Başbakanlık AFAD’ın gönderdiği 16 tonluk insani yardım malzemesini teslim alan Nepal Sağlık ve Nüfus Bakanı Khagaraj Adhikari, ilk defa bir ülkeden, devlet kanalıyla yardım teslim aldıklarını söyledi. Başbakan

Haberler 01.05.2015, 18:22
Türkiye, Nepal'in Yaralarına Merhem Oluyor

ANKARA(ANKA) - Başbakanlık AFAD’ın gönderdiği 16 tonluk insani yardım malzemesini teslim alan Nepal Sağlık ve Nüfus Bakanı Khagaraj Adhikari, ilk defa bir ülkeden, devlet kanalıyla yardım teslim aldıklarını söyledi.

Başbakanlık AFAD’ın 7,8 büyüklüğündeki depremle sarsılan Nepal halkı için gönderdiği 16 tonluk insani yardım malzemesinin dağıtımına başlandı.

Gıda, hijyen, ilaç ve tıbbi malzemelerden oluşan yardım paketlerini, Türkiye adına AFAD İstanbul Arama ve Kurtarma Birlik Müdürü Can Avcı teslim etti.

Yardımları teslim alan Nepal Sağlık ve Nüfus Bakanı Khagaraj Adhikari, deprem felaketi süresince ilk defa bir ülkeden, devlet kanalıyla yardım teslim aldıklarını söyledi ve teşekkürlerini iletti.

Adhikari, deprem felaketinin etkilerinin devam ettiğinden dolayı uluslararası yardımların devam etmesini temenni etti. Yapılan bu yardım vesilesiyle de Türkiye ile iyi olan ilişkilerin daha da gelişeceğini umduğunu ifade etti.

Nepal’de, Başbakanlık AFAD'ın koordinasyonunda, Sağlık Bakanlığı UMKE ve çeşitli STK’ların temsilcilerinden oluşan 121 kişilik bir ekip görev yapıyor.

7.8 büyüklüğündeki şiddetli deprem sonrası sonrası Nepal’e arama kurtarma ekibi gönderen 22 ülkeden biri olan Türkiye’nin yardımları devam edecek.

Başbakanlık AFAD, Dışişleri Bakanlığı ile işbirliği içerisinde, gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@