Türkeş'ten iddia: Erdoğan'la görüşen ben değildim, Bahçeli'ydi

Başbakan Yardımcısı ve AKP Ankara Milletvekili adayı Tuğrul Türkeş, bir programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında, "Kendi başına karar alıyor, istişare etmiyor" dedi.   Deniz Baykal'ın Cumhurbaşk

Haberler 02.10.2015, 23:55
Türkeş'ten iddia: Erdoğan'la görüşen ben değildim, Bahçeli'ydi

Başbakan Yardımcısı ve AKP Ankara Milletvekili adayı Tuğrul Türkeş, bir programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında, "Kendi başına karar alıyor, istişare etmiyor" dedi.

 

Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü sırada bir MHP'linin de Erdoğan ile görüştüğü iddialarının sorulması üzerine Türkeş; "Ben onun sayın Bahçeli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Türkeş; "Ben 30 yıldır siyaset yapıyorum. Basında medyada bir takım söylentiler vardı. Olması olasılığını yüksek buluyordum" diyen Türkeş, "Sayın Davutoğlu Dışişleri Bakanı iken kendisi ile görüşmüşlüğümüz var. Belli dostluğumuz da var. Sayın Başbakan Başbakanlık görevini üstlendiği tarihten itibaren benim bakanlık teklifimi başbakanlığa göndermeme kadar ilişki sıfırdır" diye konuştu.

TÜRKEŞ ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ MÜ?

"Baykal görüşmesi yapıldığında bir MHP'li de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü' denilen MHP'li siz miydiniz" sorusunu yanıtlayan Türkeş, "Ben onun sayın Bahçeli olduğunu düşünüyorum. Tahmin ediyorum ama MHP'deki saygıdeğer arkadaşlarımız bu konuda açıklama yaparlarsa tahminin ötesinde de yorumlara girerim" dedi.

Türkeş, bunun üzerine "İroni mi yapıyorsunuz" diyen sunucuya, "Hayır. Hiç şaka yapar bir halim var mı? Beni baypas edip divan toplantısı bile yaptılar. Bakanlık falan ortada yoktu. Benim uzlaşmacı kişiliğimi biliyor. 7 Haziran günü seçim yasakları süreci içinde yurt dışı oylarda yakılma olduğunu söylediler" dedi.

'BAHÇELİ'NİN PROJESİ YANLIŞ'

"Ben MHP’nin görüşünü ifade edebilecek adayın gösterilmesinden yanaydım. Ekmeleddin Bey’i tanırım onun şahsı ve entelektüel kişi ile ilgili değildir söyleyeceklerim. Genel Başkan yanlış projenin peşine gitti" diyen Türkeş, "Ben kendisi ile konuşmaya kalktığımda ‘Tuğrulcuğum yanlışsa benim yanlışımdır’ bunu üzerime alıyorum dedi. Ben sadece bunu ifade ediyorum. Ekmeleddin İhsanoğlu MHP için doğru cumhurbaşkanı adayı değildi. Bunun sorumluğunu almadı" şeklinde konuştu.

"Üslup ve birikim itibari ile doğru aday olmayacağını düşündüm MHP açısında en doğru adayın Devlet Bahçeli beyin olması gerektiğini ben kendisine arz ettim" diyen Türkeş, "Aramızda görüş farklılığı var. Bahçeli’nin istişare etmeden kararlar verdiğini gördüm. Kendi başına karar verdiği halleri gördüğüm için" dedi.

Kaynak: Birgün Gazetesi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@