Türkeş: Mhp'de Gelişen Şartlar Ve Türk Siyasetinde İçinde Bulunduğumuz Durum İtibariyle…

ANKARA(ANKA) - 1 Kasım’daki genel seçimlerde MHP'nin aday listesine alınmayan Tuğrul Türke...

Haberler 18.09.2015, 12:40
Türkeş: Mhp'de Gelişen Şartlar Ve Türk Siyasetinde İçinde Bulunduğumuz Durum İtibariyle…

ANKARA(ANKA) - 1 Kasım’daki genel seçimlerde MHP'nin aday listesine alınmayan Tuğrul Türkeş, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Türkeş, istifaya ilişkin yazısında, “MHP'de gelişen şartlar ve Türk siyasetinde içinde bulunduğumuz durum itibariyle MHP üyeliği ve TBMM Grubu üyeliğinden istifa ettim” dedi.

Geçici Bakanlar Kurulu teklifini kabul etmesinin ardından 5 Eylül’de partisinden ihraç edilen Türkeş, parti ve TBMM Grubu üyeliğinden istifasına ilişkin yazıyı Ankara 21. Noterliği aracılığıyla MHP Genel Başkanlığına, TBMM Başkanlığına ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Türkeş, istifasına ilişkin yazısında, "MHP'de gelişen şartlar ve Türk siyasetinde içinde bulunduğumuz durum itibariyle MHP üyeliği ve TBMM Grubu üyeliğinden istifa ettim" ifadelerini kullandı

Türkeş, dün AK Parti Genel Merkezi’nde Başbakan Ahmet Davutoğlu ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından, AK Parti’den herhangi bir adaylık teklifi olup olmadığı sorusuna, "Bu konuları konuşmayalım" yanıtını vermişti. (ANKA/SON)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@